Zombi Filmleri Gerçek Mi Oluyor? Zombi Geyik Hastalığı

Zombi Filmleri Gerçek Mi Oluyor? Zombi Geyik Hastalığı

Hollywood filmleriyle başlayan bir akım olan zombi filmleri, artık sadece ekranlarda yer etmeye devam etmeyecek gibi görünüyor. Çoğu insanın aklına zombi salgınının mümkün olmadığı gelir, uzaktan bakıldığında çok zor bir ihtimal gibi gelse de böyle bir ihtimal var. Ancak bundan 100 yıl önce, şu an herkesin kullandığı teknolojik aletlerde yoktu, ve o zamanın insanları bu konuda eminim ki şu an bu konu hakkında ne düşünüyorsanız aynı şeyleri düşünüyorlardır.

 

Hayal ürünü, gerçek olamayacak diye düşündüğümüz her şey zamanla gerçekleşiyor ve bunun nedeni ise küresel salgınlar.

Hazırsanız içeriğimize geçelim.

Filmlerde gördüğünüz zombilerden bahsetmeyeceğim bugün, sizlere gerçekleşmesi mümkün olan zombilerden bahsedeceğim. Amerika eyaletinde her 5 kişiden 3’ü zombi salgınına inanıyor, özellikle bu yıl Amerika’nın kırsal kesimlerinde yayın yapan radyo ve televizyon kanallarında zombi salgını konusu sık sık ele alınıyor. Bir kaç gün önce Dubai ve New York seferi sırasında salgın hastalık paniği yaşanmıştır. Dubai’den havalanan ve ABD’nin New York eyaletindeki John F. Kennedy (JFK) Havalimanı’na sabah saatlerinde iniş yapan uçak, 100 kadar yolcunun kendisini hasta hissetmesi nedeniyle karantinaya alınmıştı.

 

Geçtiğimiz üç sene boyunca haberdar olduğumuz salgın hastalıklar, ondan önceki 37 sene boyunda haberdar olduklarımızdan tam 80 kat daha fazladır. Demek istediğimiz yaşadığımız son 3 yılda, Dünya’nın farklı veya aynı bölgelerinde her ay yeni bir salgın çıkıyor. Unutmayın ki bu risk Türkiye içinde var, aşı yapımının zorunlu olmadığı bir ülkede olduğumuz için yakalanabileceğimiz hastalıklar daha ortaya çıkmamış veya kuluçkasında beklemekte olabilir.

 

Birkaç ay önce Azerbaycan, Irak ve Yemen’de sebebi bilinmeyen, haftalar süren elektrik kesintileri yaşandı. Özellikle de Irak’ta durum kötü bir hal aldı ve halk sokaklara dökülerek isyan etti. Hayatın durma noktasına gelindiği günlerde insanlar açlıkla baş etmeye çalışıyorlardı. Elektriğin günümüzde ki önemini kavramışsınızdır.

 

Liverpool Üniversitesinden uzmanlar, dünya manyetik alanda şimdiye kadar hiç görülmemiş sapmalar tespit ettiklerini, bununsa ileride ki yıllarda elektronik aletleri bozup, küresel bir elektrik kesintisine sebep olabileceğini açıkladılar.

 

CDC (Amerikan salgın hastalık kontrol merkezi), 1000’den fazla salgın hastalık üzerinde araştırma ve eylem planı hazırlamaktadır. CDC geçtiğimiz sene, zombi salgınını da araştırmakta oldukları hastalıklar listesine eklemişlerdir. 2018 yılında salgın hastalıklar için ayrılan bütçenin en çok harcama yapıldığı salgın hastalık zombi hastalığıdır.

 

Zombi kıyameti geçtiğimiz yıllara kadar en olunması mümkün olmayan senaryoydu, bu yüzden de uzaylı istilasından sonra geliyordu. Ancak bir anda oklar tersine döndü ve olması en uzak ihtimal en yakına çekildi. İstilanın nedensizce başlayacağını düşünmeyin, 1247-51 yılları arasında Avrupa’da 25 milyon( şu anla hesaplarsak bunun 3, 4 katını ekleyin,  bazı kaynaklara göre ise 75 milyon) kişinin ölmesine yol açan namı değer  kara ölüm yani veba salgını.  Doğayı değiştirmek, doğa anayı ne kadar sinirlendirdiğimizi göz önüne koyuyor. Bu sefer ki salgının nedeninin doğa ana değil de insanlardan geleceğini biliyor muydunuz?.

Alex Alemi, uzmanlık alanı Fizik, Nano teknoloji ve yazılım. Aynı zamanda Amerikan Fizik toplumunun saygın bir üyesi. Alemi Üniversite yıllarında hocası ile gerçekten çok yakınmış. Hocasına bir gün devletin bazı birimlerinden yetkililer gelip Nano teknolojiyi kullanarak bir zombi virüsü yaratmasını teklif etmişler. Hocası bu teklifi kabul etmemiş, bir hafta kadar sonra şüpheli şekilde evinde intihar etmiş. Bunun üzerine Alexandre 2015 senesinden günümüze kadar devam eden bir çalışma başlattı. Salgını detaylı şekilde modelledi ve insan psikolojisini böyle durumlar için test etti. Alemi ve meslektaşları, teknolojik bir zombi virüsünü kaynak alarak, insanların bir zombi tarafından enfekte edilmesi gerektiğini var saydılar. Amerika Birleşik Devletlerinde ki zombi enfeksiyon oranını tahmin etmek için standart hastalık modellerini kullandılar. Standart protokolü takiben, zombiler sadece yürüyerek seyahat ederler ve doğal olarak ölmezler, çünkü vücutlarında ki Nano botlar gerektiğinde hücreleri yakarak, onlara ekstra besin sağlayabilirler. Ayrıca yaralandıklarında da hücre duvarlarını normal bir insanınkinden çok daha hızlı bir şekilde onarırlar. Nano botlar saniyeler içerisinde insan hücrelerini taklit edebililer. Yaptıkları inceleme ve araştırmalarla birlikte salgın esnasında ilk Havalimanlarının çöktüğünü keşfettiler. İnsanların çoğunlukta oldukları yerler, salgının olup olmadığı fark etmeksizin en tehlikeli bölgeler içerisindedir. Simülasyonlara göre bütün bir zombi istilasının dünyayı sarması sadece 3 ayı buluyor.

 

Başka bir kaynağa göre zombiler, farklı özellikte ve yaşa bağlı olarak daha hızlı hareket edebilecekler. Yani 70 yaşında ki zombi ile 30 yaşında ki bir zombi arasında farklılıklar olacak, nedeni ise Nano teknolojilerin insan vücudunda ki hücrelere ayak uydurabilmesi. Yaraları hızlı iyileşebilen, uzun süre aç kalabilen ve normal insanlar gibi yaşayabilmek için tatlı sulara gereksinim duyan yaratıklar olacaklar. Böyle bir durumda elbette ki hayatta kalan insanlar olacaktır ancak insanlar arasında ki çekişme de başlamış olacaktır.

Böyle bir yazıyı neden yazıyor olduğumuzu merak ediyorsanız bunun nedeni Amerika’nın zombi alarmına geçmesi ve Amerika’da ki geyiklerin filmlerde izlediğiniz zombi hareketlerini yapmalarıdır.

 

Amerika Birleşik Devletleri son zamanlarla ‘Zombi geyik’ paniği yaşıyor. Peki nedir bu Zombi geyikleri?.

 

Kronik zayıflatıcı hastalık olarak tanımlanan ve öldürücü olan hastalığın geyiklerde ortaya çıktığı ve beyin ile omuriliği etkilediği belirtildi.

 

Hastalığın kilo kaybına neden olması ve saldırganlaştırması nedeni ile ‘Zombi hastalık’ olarak adlandırılıyor. Hastalığın henüz insanlara yayıldığına dair bir bilgi yok, ancak son çalışmalar hayvandan hayvana yayıldığını kanıtladı. Hastalığın bulaştığı hayvanlar şimdiden 24 eyalette ve 2 Kanada bölgesinde tespit edildi. Minnesota Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Araştırma ve Politikası Merkezi Müdürü Michael Osterhold’a göre bu durum insanlar için de risk oluşturduğu anlamına geliyor. CDC’ye göre hastalık, deli dana hastalığı gibi, virüslü eti tüketerek yayıldı.

 

Bu salgının başladığı bölgede Fema kamp alanlarının olduğunu da belirtmek isterim. Fema kamp alanını merak ediyorsanız aşağıya bıraktığım linkten Fema kamplarının ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Şunu da ilave etmek isterim, bu virüs yeni bir virüs değil ve 40 yıldır var olan, farklı bölgelerde görünüp yok olan bir virüstür. Bu virüsü laboratuvarlarda geliştirerek önümüze sunmaya devam edecekler. Merak etmeyin Geyik virüsü de yakın zamanda bitecek ve bir sonra ki için ilave edilecektir.Unutmayın ki kusursuz hale getirilecek olan virüs elinde sonunda yayılacak.

 

https://www.youtube.com/watch?v=R9pPsfIZefA&t=488s

 

 

Post a Comment