Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Çekim Tarihi Belirlendi

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Çekim Tarihi Belirlendi

Amazon tarafından çekilecek ve bütçe açısından şimdiden gelmiş geçmiş en pahalı dizi olarak anılan Yüzüklerin Efendisi dizinin çekimlerinin ne zaman başlayacağı sonunda belli oldu.

Proje büyük bir gizlilikle yönetildiği için konusu hakkında türlü teoriler ortaya atılmıştı. Çok yakın zamana kadar Aragorn’un gençliğine odaklanacak bir yapım izleyeceğimizi düşünsekte Amazon’un yaptığı bir paylaşıma göre dizinin ikinci çağda geçeceği anlaşıldı. Bu da Yüzüklerin Efendisi filmlerinden 3000 sene önce geçtiği anlamına geliyor.

Daha önce 250 milyon dolarlık bir bütçesi olduğu öğrenilen dizi için, şu an bunun iki katına çıkarıldığını ve 500 milyon dolarlık bir dizi ile Game of Thrones’ı bile tahtından edecek pahalılıkta bir yapıma hazırlanmış durumdayız.

The Daily Records’a göre Amazon, dizi için çekimlerini İskoçya’da kurulan yeni film stüdyosunda gerçekleştirecek. Orta Dünya için hazırlanan set neredeyse bitmiş durumda. Bu yüzden çekimlerin Ağustos’ta başlayacağı tahmin ediliyor lakin 2021’den önce yayınlanması da pek mümkün görünmüyor. İskoçya’daki sette daha önce Outlaw King filmi ve Outlander dizisi çekilmişti.

 

Post a Comment