YENİ NETFLİX DİZİSİ: “Love, Death & Robots” İNCELEMESİ

YENİ NETFLİX DİZİSİ: “Love, Death & Robots” İNCELEMESİ

Hakkında ne düşüneceğimi tam olarak bilemediğim ve insanların aksine benim pek de beğenemediğim Netflix‘in yeni animasyon antolojisi “Love, Death & Robots”u incelemeye çalışalım bakalım. İncelemeye başlamadan bu incelemede SPOILER olmayacağını belirtmem lazım, gönül rahatlığı ile okuyabilirsiniz incelemeyi.

“Love, Death & Robots” 18 ayrı bölümü olan, her biri farklı bir hikaye anlatan ortalama 15 dakika olan animasyonlardan oluşuyor. Bu animasyonların hepsi belli ki sizi etkilemeye ve üzerinizde şok etkisi bırakmayı hedefliyor ama maalesef ki bu animasyonların bazıları çok boş ve hiçbir şey anlatmıyor size. Tek hedefleri size vay be dedirtmek ama bunu hedeflerken bir hikaye anlatmayı unutuyor bu animasyonların bazıları hatta çok büyük bir bölümü. Zaten bölümleri yöneten isimlere de bakarsanız bazılarının Tim Miller‘ın görsel ekibinde görsel efekt uzmanı olarak çalıştıklarını görebilirsiniz. Tim Miller abimiz belli ki yakınlarına biraz kıyak geçmiş bu dizide.

Ama şunu da belirtmem gerek ki bölümlerin hepsi teknik açıdan harika gözüküyor. Tim Miller ve onun görsel efekt ekibi harika bir iş çıkarmış animasyonları izlerken ağzınız açık kalıyor çoğu yerde. Bu noktada tekrardan ama demek zorundayım maalesef ki çünkü bu harika gözüken animasyon bölümlerinin içi boş ve sizi bilmem ama ben Tim Miller ve David Fincher‘ın bir arada olduğu bir projeden daha iyisini beklerdim.

Sonuç olarak “Love, Death & Robots” çok iyi bir Netflix dizisi olamamış ama kötü de denemez eğer ki “Black Mirror”ı seviyorsanız diziye bir şans vermenizi öneririm veya zaten her bölüm birbirinden bağımsız olduğu için ben aşağıya kendim için bölümleri en iyiden en kötüye doğru sıralayacağım o listeden de bakıp izleyebilirsiniz.

 1. Sonnie’nin Avantajı – 1.Bölüm
 2. Aquila Yarığının Ötesi – 7.Bölüm
 3. Şekil Değiştirenler – 10.Bölüm
 4. Özel Kıyafetler – 4.Bölüm
 5. İyi Avlar – 8.Bölüm
 6. Yardım Eli – 11.Bölüm
 7. Zima Mavisi – 14.Bölüm
 8. Üç Robot – 2.Bölüm
 9. Gizli Savaş – 18.Bölüm
 10. Şanslı 13 – 13.Bölüm
 11. Tanık – 3.Bölüm
 12. Kör Nokta – 15.Bölüm
 13. Yoğurt Dünyayı Ele Geçirdiğinde – 6.Bölüm
 14. Ruh Emen – 5.Bölüm
 15. Alternatif Tarih – 17.Bölüm
 16. Balık Gecesi – 12.Bölüm
 17. Buzul Çağı – 16.Bölüm
 18. Çöplük – 9.Bölüm

Post a Comment