Yeni Netflix Dizisi: After Life İncelemesi

Yeni Netflix Dizisi: After Life İncelemesi

Şunu belirterek başlamak istiyorum incelemeye: İncelemenin ilk paragrafın’da SPOILER olmayacak. Diziyi izlemeyenler sadece ilk paragrafı okusun, diziyi izleyenleri ise ilk paragraf sonrasına alalım. İlk olarak dizinin konusundan başlayalım. “After Life” Ricky Gervais’in canlandırdığı Tony’nin karısının ölümü sonrası yaşamı sorgulamasını ve karısı olmadan hayatını zar zor devam ettirmesini anlatıyor. “After Life” 6 bölüm sürüyor ve bölüm sayısı gayet yerinde ve kararında olmuş. Dizi sizi sıkmadan çok güzel bir şekilde akıyor ve gayet güzel bir final yapıyor. “After Life”ın oyuncuları çok iyi iş çıkarmış ve diziye bağlanmanızı sağlayan en önemli faktör dizinin oyuncuları olmuş. “After Life” çok güzel noktalara dokunan ve size çok basit bir hikayeyi güzel bir şekilde anlatan bir dizi ben diziyi herkese öneririm.

 

  • TONY İLE KÖPEĞİNİN İLİŞKİSİ

Şimdi spoiler’lı bir şekilde konuşalım diziyi. Ben ilk defa bir Ricky Gervais dizisi izledim ve çok beğendimi söylemem gerek. Ricky Gervais’in o kara mizahı çok hoşuma gitti ve dizi sırasında da o kara mizah’ı “After Life”ın her bölümünde gayet iyi bir şekilde hissediyorsunuz. Dizide çok zekice espiriler var Ricky Gervais çok iyi yazmış senaryoyu ve senaryoya Tony ve köpeğinin ilişkisini çok güzel bir şekilde eklemiş. “After Life” ın başından sonuna kadar sizde dizideki köpeği sanki kendi köpeğiniz gibi seviyorsunuz ve önemsiyorsunuz. Dizinin ilk bölümlerinde Tony’nin intihar etmesini sürekli köpeğin engellemesi harika bir detay olmuş. Ricky Gervais senaryoya köpeği harika şekilde senaryoya eklemiş.

  • YARDIMCI OYUNCULAR

“After Life”ın yardımcı oyuncu kadrosu da çok güçlü. “After Life”ın ilk bölümlerinde Tony’nin Julian ile ortak noktaları yüzünden oluşan arkadaşlığı harika ve size hayatı sorgulatan cinsten. Tony’nin Anne ile olan arkadaşlığı ise bize hayatın güzel ve yaşamaya değer anları harika bir şekilde gösteriyor ve içimizi ısıtıyor. Son olarak Tony’nin Roxy ile olan ilişkisi de beklenmedik iyi bir dostun bir insanı ne kadar iyi bir yönde etkileyebiliceğini gösteriyor.

  • SOUNDTRACK VE SONUÇ

“After Life”ın bir diğer çok sevdiğim yönü ise Soundtrack’i oldu. Dizide çoğunlukla İngiliz grupların veya şarkıcıların şarkıları seçiliyor ve şarkılar çok güzel bir şekilde seçilmiş ve bölüm ile konuya gayet uyan şarkılar olmuş. “After Life” bölüm sayısı açısından da gayet iyi. 6 bölüm tam kararında olmuş. Dizi güçlü bir şekilde başlayıp size ilk bölümlerinde hayatı sorgulatıp ardından da son bölümlerinde size hayatın iyi yönlerine odaklanan ve hayatın ne kadar güzel olduğu ile ilgili mesajlar veren harika bir dizi olmuş “After Life”. “After Life”ı “Breaking Bad” veya “This is us” tarzı dizileri sevenlerin daha çok seveceğini düşünüyorum.

Post a Comment