Yeni “Child’s Play” Filminden Yeni Fragman Geldi ve Fragman Harika Gözüküyor!

Yeni “Child’s Play” Filminden Yeni Fragman Geldi ve Fragman Harika Gözüküyor!

Geçtiğimiz günlerde Chucky‘nin yeni sesinin Mark Hamill olacağını öğrenmiş ve sitede yayınlamıştık. Bugün ise bu sene çıkacak olan yeni “Child’s Play” filminden yeni fragman geldi. Fragman harika gözüküyor ve film açısından çok ümit vaat edici açıkçası. İlk olarak fragmanda Chucky‘nin hep yarım yarım gözükmesini çok sevdim. Film Chucky‘i gizemli bir şekilde tutup gerilim unsuru artırmak istemiş ve bu konuda çok başarılı gözüküyor fragmandan gördüğümüz kadarıyla. 1979 yapımı ilk “Alien” filmi izlediyseniz o filmde de Xenomorph‘u film boyunca çok az görür ama sürekli onun varlığını hisseder ve geriliriz. Yeni gelecek olan “Child’s Play” filminin de günümüzde çıkan korku/gerilim filmlerinin çoğunun yaptığı hatayı yapmayıp bu gerilim unsurunu tüm film boyunca sağlayabileceğini düşünüyorum.

Fragman içerisinde en çok beğendiğim detay ise 2019 versiyon “Child’s Play”de Chucky‘nin de 2019 versiyon olacak olmasıydı. Yani şunu demek istiyorum: Chucky yeni nesil oyuncaklar gibi akıllı cihazlar ile bağlantılı olacak ve bu bağlantı sayesinde eskisine göre daha çok şey yapıp, daha çok şeye erişimi olacak Chucky‘nin. Bu çok güzel bir fikir ama bu fikri film içerisinde güzel kullanmış olması gerek yönetmenin. Fragman’da Chucky‘nin elektronik sistemleri kontrol etmesini ve bu sistemleri kendi isteğine göre bozmasını görüyoruz birkaç sahnede. Umarım bu sahnelerdeki gerilim dozu çok iyi ayarlanır ve bu sahneler aşırı bir biçimde değil aksine tam tadında kullanılır.

Son olarak fragmanın sonunda Mark Hamill‘ın sesini duyuyoruz ve kendisinin Chucky sesi çok korkutucu geliyor kulağa. Chucky‘nin film içerisinde belli ki sesi de bizi sürekli rahatsız edip gerecek tüm film boyunca. Film 21 Haziran’da vizyona girecek ve şimdiden korkuseverleri çok güzel bir film bekliyor gibi gözüküyor.

Post a Comment