Targaryenları İlham Kaynağı – Firavun Tut #dizitavsiyesi

Targaryenları İlham Kaynağı – Firavun Tut #dizitavsiyesi

Tarihe çocuk kral olarak geçen Mısır İmparatorluğunun kayıp parçalarından biri olarak bilinen ve mezarı yüzyıllar sonra bulunan, insanlık tarihinin önemli liderlerinden biri olan Mısır Firavunu Tutankhamun’un yaşamını anlatan 3 bölümlük mini dizi, babasının ölümü ile başlayıp çocuk kral’dan gerek bir krala dönüşme sürecini başına gelen türlü entrikaları anlatıyor.

İyisiyle – kötüsüyle Game of Thrones’u bitirdik ya bu dizi onu izleyenlerin en azından ilk sezonlarını size anlatacak harika bir öneri çünkü bu dizi, Game of Thrones kitaplarında Targaryen hanedanlığının ilham alındığı aile zihniyeti anlatıyor tam olarak.Kitapları okuyanlar anlayanlar ya da konuya hakim olanlar kesinlikle benimle aynı fikirde olacağına eminim.

3 bölümden oluşan dizide entrika, taht kavgaları, savaş ne ararsanız var. Tabiki Game of Thrones kadar bir altyapı veya görsel efekt falan beklemeyin ama kostümler falan bir tv dizisi için başarılı. Oyunculukları da iyiydi bence. Ben Kingsley usta oyunculuğunu gösterirken, Kral Tut’u oynayan Avan Joğia da gayet başarılıydı ayrıca ben kardeşini Ankhe oynayan Sibylla Dean’ı da başarılı bulduğumu söylemek istiyorum. Bu diziyi herkese tavsiye ediyorum…

Post a Comment