Stephen King’in Oğlu Joe Hill’den Müthiş Bir Dizi Geliyor….

Stephen King’in Oğlu Joe Hill’den Müthiş Bir Dizi Geliyor….

Korku edebiyatının kralı Stephen King’in kendi gibi yazar olan ve babasının şöhretinden faydalanmamak için annesinin soyadını kullanan oğlu Joe Hill’in kaleme aldığı ve satış rekorları kıran romanlarından biri olan NOS4A2 , The Walking Dead’in yapımcısı olan AMC kanalı tarafından dizi olarak uyarlanıyor.
Başrollerinde Ashleigh Cummings, Zachary Quinto, Olafur Darri Olafsson  ve Ebon Moss-Bachrach’ı dizinin konusu ise, Charlie Manx çocukların ruhlarını çalıp onlardan aldığı mutluluğu, Christmasland adını verdiği dünyasında depolayabilen bir ölümsüzdür. Manx’in hayal dünyasındaki bir kasaba olan Christmasland’in özelliği ise burada her gün Noel’in yaşanması ve mutsuzluk diye bir kavramın olmamasıdır. Vic, olağanüstü bir şekilde Manx’i görebildiğini keşfeder. Şimdi Vic aklını kaybetmeden önce Manx’i alt edip kurbanlarını kurtarmak zorundadır.
Birçok ünlü dizinin yapımcısı Jami O’Brien’in kontrolünde gerçekleşen  kitabın üç sezondan oluşacağı konuşulan dizinin,2 Haziran’da ilk bölümü yayınlanacak olan dizinin korku sevenlerin beğeneceği bir dizi olacağını düşünüyorum…..

Post a Comment