“Star Wars Episode IX – The Rise Of Skywalker” İlk Fragman İncelemesi

“Star Wars Episode IX – The Rise Of Skywalker” İlk Fragman İncelemesi

“Star Wars: Episode 9”dan ilk fragman 12 Nisan tarihinde yayınlandı ve fragman bize filme dair bir sürü ipucu veriyor. Gelin fragmanda neler oluyor? Filmde neler olacak? Bunları konuşalım.

Filmin İsmi Olan “Rise Of Skywalker” Ne Anlama Geliyor?

Filmin isminden benim çıkarımım şu oldu: Rey’in Skywalker sülalesi ile kesinlikle bir kan bağı var ve “Episode 8”de öğrendiğimiz Rey‘in anne ve babasının, Rey’i para için sattıkları gerçeği yansıtmıyor gibi gözüküyor. Benim tahminim Rey’in babası Luke Skywalker olacak ve Luke film boyunca güç yardımıyla Rey ile iletişim halinde olacak. Filmin isminden de anladığımız kadarıyla Rey‘in ve Rey ile birlikte isyanın yükselişini görüceğiz. Tabi bu söylediklerim akla gelen ilk olasılık belkide film içerisinde hiç beklemediğimiz biri Skywalker çıkar ve o karakterin film içerisinde yükselişini görürüz ama sonuç olarak filmde kesinlikle yeni nesil bir Skywalker göreceğiz gibi gözüküyor.

Rey’in Tam Potansiyeline Ulaşması

Fragmanın başında gördüğümüz harika aksiyon sahnesinden anladığım kadarıyla Rey bu film içerisinde tam potansiyeline ulaşacak. Rey’i “Episode 9”da hiç görmediğimiz kadar güçlü bir şekilde göreceğiz gibi gözüküyor. Rey‘i fragmanda birkaç farklı gezegende görüyoruz bu da demek oluyor ki kendisini savaşın farklı farklı cephelerinde göreceğiz ve kendisi muhtemelen isyana liderlik edecek film içerisinde. Rey‘in bu kadar güçlü olması ilk filmden beri beklenen bir olaydı ve bu film itibari ile kendisi en güçlü Jedi’lardan biri olarak görüceğiz.

Kylo Ren’in Öfkesi

Fragman’da Kylo’yu da görme şansımız oluyor ve kendisi fragmandan gördüğümüz kadarıyla hiç olmadığı kadar öfkeli ve vahşi. Kylo‘nun hedefi “Episode 8”in ardından sadece yakıp yıkmak ve önüne gelen ne varsa ezip geçmek. Buna Rey ve öz annesi Leia’da dahil gibi gözüküyor. Kylo‘nun yanında ondan nefret eden ve ona ihanet etmek için uygun fırsatı kollayan General Hux var ve kendisi film içerisinde Kylo‘ya ihanet ederken görebiliriz. Belki de Kylo, film içerisinde Hux’ın ihaneti yüzünden kaybedecek ve yenilecek. Ekstra olarak da Kylo Ren‘in maskesini de tekrar görüyoruz bu da demek oluyor ki kendisi tekrardan maskeli şekilde izleyeceğiz film içerisinde.

Palpatine Geri Dönüyor

Fragmanın sonunda Palpatine‘nin kahkahası ile bitiyor ve buda “Episode 9” açısından en büyük sürpriz gibi gözüküyor. Palpatine‘i en son “Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith”de gördük ve 14 senedir kendisini Star Wars filmlerinde izleme şansımız olmadı. “Episode 6″da Darth Vader, Palpatine‘i öldürmüştü ve o andan itibaren Palpatine dair hiçbir iz görmemiştik ve kendisini öldü olarak biliyorduk ama görünen o ki hayatta kalmış ve yine bir işler peşinde. Palpatine‘i muhtemelen First Order‘ın başı ve filmin Kylo Ren‘in ardından ana kötüsü olarak izleyeceğiz.

“Star Wars Episode IX – The Rise Of Skywalker” 20 Aralık 2019’da vizyona girecek ve filmden önce en az bir fragman daha izleyeceğiz gibi gözüküyor. Sizde fragman ile ilgili görüşlerinizi ve film ile ilgili beklentilerinizi yorumlara yazmayı unutmayın.

Post a Comment