Soygun (Good Time) #filmtavsiyesi

Soygun (Good Time) #filmtavsiyesi

Acemi bir soyguncu olan Connie, zihinsel engelli kardeşi Nick’i de yanına alarak bir banka soyar; ancak işler planlandığı gibi gitmez ve Nick yakalanır, kendisi için koşulları zor olan bir hapishaneye düşer. Connie kardeşini oradan çıkarmak için her yolu dener ve zamanla işler karmaşık bir hal almaya başlar. Connie kendini zamana karşı kovalamacanın içinde bulur..
Bildiğimiz gibi yeni Batman’imiz Robert Pattinson seçildi ve Alacakaranlık serisi yüzünden bir kesim onun yanlış bir tercih olduğunu düşünüyor. Bu film o kesim için gelsin, çünkü Pattinson bu filmdeki performans ile resmen döktürüyor. Kardeşi zihinsel engelli Nick karakterini oynayan ve aynı zamanda filmin yönetmenlerinden biri olan Benny Safdie’de gayet başarılıydı bence.
Hızlı ilerleyen her saniyesinde ‘karakterlerin başına bu da mı gelecekti, daha ne olabilir’ tarzından bir yaklaşım etkisi bırakan bir film .İyi oyunculuklar, sizi şaşırtan bir senaryo ve farklı bir çekim tarzı içeriyor. Öyle süper kahraman filmleri kadar bir aksiyon içermese de izleyiciye istediğini veriyor. Jason Statham yada Keanu Reeves filmlerini seven kesim bu filmden hoşlanır mı emin değilim. Ama iyi bir suç filmi izlemek isteyenler bu filmi sevecektir….

Post a Comment