Sinemanın Dahi Çocuğu – Spielberg Belgeseli #belgeseltavsiye

Sinemanın Dahi Çocuğu – Spielberg Belgeseli #belgeseltavsiye

HBO tarafından yapılan belgeselde, E.T. The Extra Terrestrial, Schindler’s List, Saving Private Ryan, Catch Me If You Can, Jaws, Jurassic Park gibi birbirinden başarılı filmlere imza atan Steven Spielberg‘ün filmografisini, çocukluğunu, ailesiyle olan özel yaşamını ve sinema tutkusunu mercek altına alıyor. Aynı zamanda usta ismin önceki çalışmalarının kamera arkası görüntülerine yer veren belgesel; sinema sektöründen J.J. Abrams, Cate Blanchett, Francis Ford Coppola, Daniel Craig, Danel Day-Lewis, Brian de Palma, Laura Dern, Leonardo DiCaprio, Tom Hanks gibi önemli isimleri bir araya getiriyor. Bu sayede Spielberg’ün hayatına daha kapsamlı bir açıdan bakmamıza olanak sağlıyor.

Sinema dünyasının dahi çocuğu olarak anılan ve bugüne kadar yaptığı büyük işlerle büyük başarılar elde eden Oscar ödüllü yönetmen Steven Spielberg’ün hem kendi azından hemde kendisiyle çalışan ünlü oyuncularda ünlü yönetmenin kariyerinin başına sonuna kadar yaptığı işleri nasıl yaptığını ve çok içine girmeden de kişisel hayatına da yer vermiştir.
Belgeseli izleyecek olanlara şunu söylemek istiyorum ki Spielberg’ün bütün filmlerinden az yada çok spolier var belgeselde ama zaten yönetmenin filmografisini biliyorsanız zaten çoğu filmini de az çok biliyorsunuzdur ben hepsini izlemesem de bir sorun yaşamadım.Bir yönetmenin gözünden sinemayı anlamak isteyen herkese bu belgeseli tavsiye ediyorum……

Post a Comment