Sevilen Komedi Filmi, Paddington Ekranlara Uyarlanıyor

Sevilen Komedi Filmi, Paddington Ekranlara Uyarlanıyor

Michael Bond’un kitaplarından uyarlanan komedi filmi Paddington, yayın hayatına dizi olarak devam etme kararı aldı. Nickelodeon ve StudioCanal, beraberliğinde hazırlanan dizinin yapımcısı aynı zamanda filmin de yapımcısı olan David Heyman. Paddington dizisinin senaryo kadrosunda ise Jon Foster ve James Lamont var.

Filmin ilk ikisinde başrol karakteri seslendiren Ben Whishaw, dizide de karakterini seslendirmeye devam edecek. Dizi, Paddington’ın genç yıllarda yaşadıklarını ve gördüklerini ekrana yansıtmayı planlıyor. Paddington’ın 2020 yılında yayınlanması bekleniyor.

İlk filmi 26 Aralık 2014 de yayınlanan filmin Türkçe dublajını ise Eser Yenenler yapmıştır, 1 saat 35 dakikalık filmin yönetmen koltuğunda Paul King otururken oyuncu kadrosu ise bir çok ünlü ismi bünyesinde barındırmıştır.

Filmin Konusu; Perulu genç bir ayı, teyzesi Luck tarafından büyütülür ve teyzesinin emekli ayılar için kurulan bir evde yaşamaya başlaması nedeniyle kendisine yeni bir ev bulmaya karar verir. “İngiliz” olan her şeye karşı ilgi duyan sevimli ayıcık, kendisine bir yuva bulmak için bir geminin can kurtaran botuna binip soluğu Londra’da alır. Fakat Paddington İstasyonda kaybolup tek başına kalınca, şehir hayatının hiçte beklediği gibi olmadığını anlayacaktır. Bu durum istasyonda karşılaştığı Brown ailesinin ona evlerini açmasına kadar sürer. Son derece iyi niyetli bir aile olan Brown’lar, ayıcığın boynunda yazan “Lütfen bu ayıcıkla ilgilenin. Teşekkürler.” notuyla karşılaşıp kahramanımızı geçici olarak aileye kabul ederler. Hatta ona karşılaştıkları istasyon olan “Paddington” adını verirler. Sevimli ayıcık tam şansının yaver gittiğini düşünürken kendisinin nadir bulunan bir ayı türü olduğunu düşünen bir hayvan doldurma sanatçısıyla karşılaşınca işler karışır. Bu noktadan sonra Ayı Paddington modern hayata karşı acemiliğinden başına türlü belalar açacaktır.

 

Post a Comment