Oyuncakların Öyküsü / The Toys Made İn Us  #belgeseltavisyesi 

Oyuncakların Öyküsü / The Toys Made İn Us  #belgeseltavisyesi 

The Toys Made İn Us; Her bölümünde oyuncak dünyasını kasıp kavurmuş, hepimizin oynamasa da mutlaka bildiği oyuncakların ortaya çıkma, üretim aşamaları, pazarlama ve geçmişten günümüze kadar ki değişim sürecini anlatan, keyifli bir belgesel. Her bölümde çıkışları ile oyuncak pazarını düzenini  altüst etmiş, efsane oyuncaklar Star Wars, Barbie, He-Man ve G.I Joe gibi hepimizin bildiği oyuncakların hikayesini onları yaratan insanların azından dinlediğimiz güzel bir belgesel serisi….
Netflix belgesel serisi olarak karşımıza çıkan bu yapım sizi çocukluğunuza götürecek. Dizinin en güzel yanı her bölümde farklı bir oyuncağın hikayesini izliyor olmamız. Zaman değiştikçe oyuncaklarında zamana nasıl ayak uydurduğu yada tam tersine uyduramadığını sektörde kalabilmek için verdikleri mücadeleyi bu uğurda neler kazanıp neler kaybettiklerini görüyoruz.Bazılarını hiç kullanmamış olsanız da bildiğiniz hep hayatımızın içinde olan bu oyuncakların gelişmiş süreçlerin izlemek sizin için çok keyifli olacak.
Çocukluğumuzun belkide en önemli parçalarından biri olan oyuncakların bizim elimize geçmeden önce ne yollardan geçtiğini, onları yaratan veya yapım sürecinde bulunan insanlardan şahsen diliyor olmak. Her oyuncakla oynamayı seven içindeki çocuğu hep bir yerlede tutan insanın kendinden birşeyler bulacağı güzel bir yapım. Anlatım tarzı ile sıkmadan izleyeceğiniz hatta ilerledikçe sizi meraklandıran bu harika belgesel serisini herkese tavsiye ediyorum….

Post a Comment