NETFLİX’İN YENİ İNTERAKTİF İÇERİĞİ “YOU VS.WİLD” İNCELEMESİ

NETFLİX’İN YENİ İNTERAKTİF İÇERİĞİ “YOU VS.WİLD” İNCELEMESİ

İnteraktif içerik temasına Black Mirror: Bandersnatch ile başlayan Netflix çok geçmeden yeni bir interaktif dizi ile karşımıza çıktı. 10 Nisan’da listesine eklediği You vs. Wild için gerek yaptığı reklamlar gerekse içerik albenisiyle beklentilerimizi yükseltmişti. Ancak izledikten sonra biraz hayal kırıklığına uğradık. 

Kısaca bahsetmek gerekirse; Discovery Channel “You vs. Man” belgeseliyle tanıdığımız Bear Grylls Netflix’in bu interaktif macerasında bize eşlik ediyor. İzleyenler bilir kendisi sınır tanımaz, her daim bir ölüm kalım savaşı içerisinde, maceraya doymayan bir belgeselcidir. Ancak You vs. Wild için aynı maceracı ruhu biz izleyicilere geçmedi; fazla yapay, belgesel havasında pek değildi.

Bölümleri izlerken HD olmaması bizden ilk eksi puanını almasına neden oldu bu yüzden bir sıfır geride başladı. Sonrasında yükselen beklentimiz ve yeni keşiflere olan açlığımız nedeniyle hız kesmeden devam etsek de maalesef ki tam anlamıyla tatmin olamadık.

Dizi ya da belgesel kategorisine oturtmaya çalışınca tam oturmuyor. Kişisel görüşümüz seçeneklerin sonu belli ve süprizsiz olduğu yönünde. Bitmek bilmeyen bir Temple Run oyununun içine sıkışmış gibi bir his yarattı bizde, belki de çok beklentiye girdiğimizdendir.

Netflix Bandersnatch ile elde ettiği başarıdan kaynaklı bu konuda biraz aceleci davranmış ve çokta iyi bir şeyler ortaya koyamamış gibi. Bölümler çok uzun değil bu nedenle interaktif içeriği deneyimlemek isteyenler için bir seçenek olabilir. İzlemeyi düşünenler; bizden çok geçer not alamasa da ortalamada kaldığını söyleyebiliriz. Şimdiden keyifli seyirler…

Post a Comment