Netflix Üzerindeki En İyi Korku Filmleri

Netflix Üzerindeki En İyi Korku Filmleri

1.  Cinnet (The Shining, 1980)

Bir Stephen King uyarlaması ve Stanley Kubrick’in yönettiği bu gerilim filmi, Jack isimli yazarın, bakımını üstlendiği otele ailesiyle birlikte taşınmasının ardından doğa üstü güçler tarafından etki altına alınarak ailesi için büyük bir tehlike haline gelmesini anlatıyor.

2.  Karabasan (The Babadook, 2014)

Essie Davis’in başrolünü oynadığı ve Jennifer Kent’in yönettiği Avustralya yapımı korku filmi. Amelia kocasını kazada kaybettikten sonra oğlu ile tek başına yaşamaktadır. Bir gün oğlunun kitapları arasında Mister Babadook isimli ilginç bir kitap bulur. Bundan sonra ise olaylar gizemli bir hal almaya başlar.

3.  Peşimdeki Şeytan (It Follows, 2014)

David Robert Mitchell’in yönettiği ve yazdığı korku, gizem türdeki ABD yapımı Peşimdeki Şeytan filminin başrollerini Maika Monroe, Keir Gilchrist ve Olivia Luccardi gibi isimler paylaşmaktadır.Genç bir çocuk olan Jay kendi yaşıtları gibi hayatını monoton bir şekilde ailesi ve arkadaşlarıyla geçirmektedir. Bir gün şehir dışındaki tuhaf bir harabeye gider ve sonrasında kendini bayılmış bir vaziyette bulur. O günden itibaren hayatı değişmeye ve her şey kabusa dönüşmeye başlar.

4.  Kara Büyü (The Wailing, 2016)

Güney Kore sakinleri bir birlerini çok iyi tanımaktadır. Bir dağ kasabasında sakince yaşamaktadırlar. Yaşam sürerken kasabaya zeki, kibar ve yalnız kalmaktan hoşlanan bir adam gelir. Kibarlığı ile dikkatleri üzerinde toplayan bu adam kasabaya yerleşir. Bu yerleşmenin ardından kasabada hastalık yayılmaya başlar. Kasaba halkı bu adamdan şüphelenir ama polis bu fikre katılmaz. Polis yabani bir mantar zehirlemesi olduğunu düşünür.

5.  Cadı (The Witch, 2016)

William ve Katherine ikisi beş çocukları ile beraber dinlerine uygun bir şekilde ormanın içerisine hayatlarını sürdürmektedir. Ancak ailenin bu kurulu düzeni beklenmedik olayların ortaya çıkması ile sarsılmaya başlar. Diğer yandan yeni olan bebekleri Sam ortadan gizemli şekilde kaybolurken kızları Thomasin ilahi sesler duyduğuna inanır. Aile için bu durum başlarına gelecek daha büyük bir felaketin habercisi olacaktır.

6.  Mezar (Grave, 2016) (+18)

Bu film için dayanabilirseniz izleyin derim, Netflix üzerindeki tartışmasız en iyi korku filmlerinden biri. Justine 16 yaşında genç bir kızdır. Tüm ailesi veteriner olan Justine de veterinerlik fakültesine girmeyi başarır. Ancak burada onu, üst sınıfların aşağılamaları ile dolu bir dünya beklemektedir. Onlara uyum sağlayabilmek adına ailesinin prensiplerini yıkarak hayatında ilk kez çiğ et yer. Ancak bu kendi içinde yatan tehlikeli bir yanı keşfetmesinin sadece başlangıcı olacaktır. Bu arada filmde rahatsız edici bir çok sahne bulunmakta.

7.  Korku Seansı (The Conjuring, 2013)

James Wan’ın yönetmenliğini yaptığı ve Chad Hayes ve Carey Hayes’in yazdığı 2013 Amerikan doğaüstü korku filmi. Bir çift doğaüstü paranormal olayları sürekli araştırmaktadır. Bir gün arkadaşları tarafından telefon alırlar. Çiftlik evlerinin gizemli karanlık ruhani bir şey tarafından kuşatıldığı söylenir.  Bu olayı çözmeye çalışacaklardır ama neyle karşılacaklarını bilmiyorlar.

8.  Hellraiser: Şeytan Pusuda Bekliyor (1987)

Hellraiser: Judgement filminde, klasik bir cinayet soruşturmasında görevde olan üç dekdektifin, Pinhead’in eşsiz cehennemiyle karşılaşması anlatılmaktadır.

 

9.  Shutter (2004)

Fotoğrafçılık yapan Ben ve kız arkadaşı Jane eğlence mekanından çıktıktan sonra arabalarına binerler. Jane direksiyonda dikkatinin dağıldığı bir anda bir kıza çarpar. Erkek arkadaşı Ben, çarptıkları kıza yardım etmektense kaçmayı yeğler. Ben için hayat artık değişmiştir. Kazadan sonra aşırı boyun ağrısı çekmeye başlar ve artık fotoğrafları hep sorunludur. Önceleri sorunu makinede arayan Ben, Jane’in fotoğraflarda ki silüetin çarptıkları kız olduğu gerçeğine fazla direnemeyecektir. Yaptıkları kazayı araştırmaya başladıklarında ise olaylar çok daha farklı bir hal almaya başlar..

10.  Kabus (The Nightmare, 2015)

Yönetmenlik koltuğunda Rodney Ascher’ın oturduğu filmde, kişileri yarı bilinçli bir durumda uyanık halde yakalayan kabus ve karabasandan muzdarip olan sekiz farklı kişiyi kayıt altına alıyorlar. Bu kabuslar sırasında ciddi anlamda korkunç görüntülere tanık olan bu bireyler her şeyi görüyor, duyuyor, hissediyor; ancak bir milim bile kıpırdayamıyorlar.

Post a Comment