Netflix, Şifre Paylaşımı Yapan Kullanıcıların Hesaplarını Kapatabilir

Netflix, Şifre Paylaşımı Yapan Kullanıcıların Hesaplarını Kapatabilir

Netflix şifrenizi arkadaşlarınızla paylaşıyorsanız yakında hesabınız tehlikeye girebilir. Şirket, bu tür hesapları yapay zeka kullanarak kapatmayı düşünüyor.

1997 yılında bir DVD kiralama hizmeti olarak kurulan ve daha sonra internet üzerinden dizi ve film akış platformuna dönüşen Netflix, her geçen yıl kullanıcı sayısını artırıyor. Dünya genelinde bu derece popüler hale gelmiş bir yayın platformunun, tahmin edebileceğiniz gibi korsan kullanıcıları da bulunuyor.

Teknoloji şirketi Synamedia, hesap paylaşımını azaltmak için tasarlanmış yeni yapay zeka sistemini duyurdu. Bu yeni teknoloji, Netflix ve benzeri abonelik sistemlerindeki şifre paylaşımını tespit edebilmek için makine öğrenmesini kullanıyor. Synamedia’nın ürün müdürü Jean Marc Racine, bu yeni teknolojinin şu an için deneme aşamasında olduğunu ve ilerde Netflix’in bu teknolojiyi kullanabileceğini söyledi. Netflix her ay 192 milyon dolar kaybediyor. Netflix, şifreleri paylaşanları yapay zeka yardımıyla tespit ederek, kullanıcıların hesaplarını tamamen kapatabilir. Korsan içerikler ve hesabını bu şekilde başkalarıyla paylaşanlar nedeniyle Netflix’in her ay 192 milyon dolar para kaybettiğini düşünürsek, şirket bunu yapmakta pek haksız görünmüyor.

Post a Comment