NETFLİX DİZİ ÖNERİSİ; PERFUME

NETFLİX DİZİ ÖNERİSİ; PERFUME

2018’in son aylarında Netflix’in listesine eklediği Alman yapımı suç draması; PERFUME tek sezonluk mini bir dizi niteliğinde. İzleyip oldukça beğendiğimiz; Alman yapımlarının Dark’tan sonra kalite düşürmediğini kanıtlar gibiydi. 

Genç,güzel ve tutkulu Katharina’nın öldürülmesiyle başlayan dizi olağan dışı seri cinayetleri konu alıyor. Öldürülüş şekli ve nedeni yüzünden polis ve dedektiflerin ilk defa karşılaştığı, çözmekte zorlandıkları seri cinayetler Katharina’nın lisedeki arkadaş grubunun karanlık geçmişlerini yavaş yavaş ortaya çıkartıyor.

İzlerken kokunun öznelliği ve karakterlerin  bu kokulara olan zaafları, takıntı düzeyindeki saplantılı aşkları bizi ekrana kilitledi.

Son ana kadar çözülmesi gereken bir çok gizem ortaya atsa da en büyüğü sanırım seri katilin kim olduğu sorusuydu. Oldukça şaşırtıcı bir son ile bitse de ikinci sezonuyla ilgili henüz bir haber yok. Sezon finalinin son anlarına kadar bu tür yapımların tek sezon olmaları tadında bırakılması gerektiğini düşünsek de sezon finaliyle yeni keşfettiği koku merakının ve insan özlü parfümünün dedektifi nereye sürükleyeceğini de merak etmedik değil.

Birbirinden sorunlu,çocukluklarından ya da gençliklerinden bu yana büyük travmaları bulunan karakterlerin psikolojilerinin gayet iyi işlendiği düşünüyoruz. Ancak bu da bize bir çok rahatsız edici sahne ve yetişkin içerik sunmuş diyebiliriz. İzleyeceklerin bunu da göz önünde bulundurmasını öneriyoruz. Şimdiden izlemeyi düşünenlere keyifli seyirler…

 

 

Post a Comment