Mart Ayında Vizyona Girecek Filmler

Mart Ayında Vizyona Girecek Filmler

  • Brie Larson’ın namıdiğer Captain Marvel’a hayat verdiği Captain Marvel filmi, Asghar Farhadi’nin Penélope Cruz ve Javier Bardem’li filmi Herkes Biliyor, Can Ulkay’ın yönettiği Ali Atay ve Erkan Kolçak Köstendil’li Turkish’i Dondurma ve çok daha fazlası Mart ayında vizyona giriyor. 

 

  • Captain Marvel

Marvel Sinematik Evreni’nin 21. filmi olacak olan Brie Larson’lı Captain Marvel 90’larda dünyanın iki uzaylı ırkının galaktik savaşı ortasında kaldığı zamanda Carol Denvers yani namıdiğer Captain Marvel‘ın evrenin en güçlü kahramanlarından birine dönüşmesini konu ediniyor.

  • Herkes Biliyor

Asghar Farhadi’nin İspanyolca çektiği ilk film olan ve prömiyeri Cannes Film Festivali’nde gerçekleşen Herkes Biliyor, karşılaşılan bir olay sonucu bazı gerçeklerle yüzleşmek durumunda kalan ve parçalarına ayrılan bir hikâyesini ele alıyor.

  • Turkish’i Dondurma 

Can Ulkay’ın yönettiği Turkish’i Dondurma, I. Cihan Harbi patlak verdiğinde milli mücadeleye hayatlarını sürdürdükleri Avustralya’da katkı vermeye çalışan iki arkadaşın hikâyesini anlatıyor.

  • Captive State

Rupert Wyatt’ın yönettiği ve John Goodman, Lorraine Warren, Vera Farmiga ile Madeline Brewer’ın oynadığı Captive State, dünya dışı bir güç tarafından bölgelerinin işgal edilişinin ardından geçen 10 yıldan sonra gezegenlerini geri almak için mücadele veren cesur insanları konu alıyor. Muhalifler ve işbirlikçiler arasındaki derin çizgide, Chicago parçalanıyor. Geriye yalnızca korku ve gerilim dolu bir mücadele kalıyor.

  • Biz

Jordan Peele, Kapan filmindeki ilk yönetmenlik denemesiyle modern kültüre şok dalgaları göndererek kışkırtıcı, sosyal bilinci yüksek korku filmleri için yeni bir standart belirledi. Şimdi ise yazdığı, yönettiği ve yapımını gerçekleştirdiği bir başka orijinal kabusla geri dönüyor. Geçmişten gelen, açıklanamayan ve çözülmeyen bir travma tarafından ele geçirilen ve ürkütücü bir dizi tesadüf yaşayan Adelaide, ailesinin başına kötü bir şey geleceğinden giderek daha emin olmaya başladıkça paranoyasının da tırmandığını fark eder. Arkadaşları ile plajda geçirdikleri gergin bir günün ardından Adelaide ve ailesi tatil evlerine dönerler. Wilson’lar akşam karanlığı çöktüğü sırada garaj yolunda el ele tutuşmuş 4 kişinin siluetini görürler. Biz filminde, sevimli bir Amerikan ailesi, dehşet verici esrarengiz düşmanlarıyla yani kendilerinin tıpatıp aynısı olan kötü versiyonlarıyla karşı karşıya geliyor.

  • Hotel Mumbai

2008’de Mumbai’ye yönelik yıkıcı saldırıların mağduru ve hayatını kaybedenleri hakkında şaşırtıcı gerçek hikayesini anlatıyor. Zamanımızın belirleyici küresel sorunlarını korkusuzca ele alan bir hikaye. Sıradan insanlar hakkında bir hikaye. Gerçek insanlar. Bütün ırkların, tüm renklerin, tüm inançların insanları hayatta kalmak için yorucu bir mücadelede birbirine bağlanırlar. İnsanlığın en yüksek ideallerini kutlayan bir hikaye.

  • Cinayet Süsü

Ali Atay’ın senaryosunu Ölümlü Dünya’da da birlikte çalıştığı Feyyaz Yiğit ve Aziz Kedi‘yle birlikte yazdığı Cinayet Süsü, ülke tarihinin en gizemli seri katil vakasını çözmeye çalışan cinayet büro ekibinin hikâyesini konu alıyor. Bir kez daha bol komedi soslu bir suç filmine yöneldiğini gördüğümüz Atay, Cinayet Süsü’nde Uğur Yücel, Cengiz Bozkurt, Binnur Kaya, Feyyaz Yiğit ve Mert Denizmen‘den oluşan bir oyuncu kadrosuyla çalışıyor. Filmin görüntü yönetmenliğini ise Ölümlü Dünya’da da aynı görevi üstlenen Ahmet Bayer yapıyor.

  • Julies, Naked

Daha önce Our Idiot Brother filmiyle birlikte Girls ve Orange is the New Black gibi dizilerde yönetmenlik yapmış Jesse Peretz’in, Nick Hornby’nin aynı adlı romanından uyarlanan yeni filmi Juliet, Naked’ın senaryosunda bu yıl Private Life filmiyle geri dönen Tamara Jenkins’in de imzası bulunuyor. Uzun süredir birlikte olduğu erkek arkadaşı Duncan’dan ayrılmasının ardından tesadüfi bir şekilde onun takıntılı olduğu eski şarkıcı Tucker Crowe’la tanışan Annie’nin hikâyesini anlatan filmin başrollerinde Rose Byrne, Chris O’Dowd ve Ethan Hawke yer alıyor. Juliet, Naked, bu ayın vizyonundaki en başarılı komedilerinden birisi.

 

Post a Comment