Maradona’nın Hayatını Konu Alan Filmin İlk Fragmanı Yayımlandı

Maradona’nın Hayatını Konu Alan Filmin İlk Fragmanı Yayımlandı

Bir çok insana futbolu sevdiren ve bir çok gence ilham kaynağı olan Diego Maradona’nın, merakla beklenen filminin ilk fragmanı yayımlandı.

 

 

Cannes Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapması beklenen filmin belgesel tadında ki fragmanında göze çarpan en büyük etken bir basın toplantısı sırasında oldukça fazla insana ve sevgilerine şahit olmamızdır.

Arjantinli ünlü futbolcunun hayatında yaşadığı zorluklara ve futbola doğru çıktığı merdivenleri konu alan film, bir çok futbol severinde en çok beklediği filmler listesinde yerini almış durumda.

Asif Kapadia’nın yönetmenliğini yaptığı film, ünlü yönetmenin yönettiği 3. belgesel olma niteliğini de taşımaktadır. Ünlü yönetmenin diğer belgesel filmi ise;

Brezilyalı Formula 1 yarışçısı olan  Ayrton Senna’yı konu edinen Senna’dır.

Ünlü yönetmenin bir diğer belgesel çekimi ise;

Son zamanların en önemli müzisyenlerinden biri olup yaşamını yitiren Amy Winehouse’u konu edinen Amy olmuştur.

Yaptığı belgesel çekimleri ile de büyük adaylıklar ve ödüller kazanmıştır. Senna belgeseliyle 2 BAFTA ödülünün sahibi, Amy belgeseliyle ise Oscar Ödülüne aday gösterilmiştir. Eminiz ki bu belgesellede , ünlü yönetmen büyük ödüllerle evine gidecektir. Filmin en güzel taraflarından birisi, hayranı olduğumuz bir yıldızın özel hayatına olan merakımızın giderileceği olabilir, hiç bir yerde ulaşılamayacak olan arşiv görüntüleri de filmin içinde yer alıyor olacak.

Şimdi isterseniz fragmana geçelim.

 

Post a Comment