J.R.R. Tolkien’in Hayatını Anlatan Tolkien Filminden İlk Fragman Geldi.

J.R.R. Tolkien’in Hayatını Anlatan Tolkien Filminden İlk Fragman Geldi.

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit başta olmak üzere birçok önemli eserin yazarı olan John Ronald  Reuel Tolkien’in hayatını anlatacak filmin fragmanı yayınlandı.

Dünyadaki birçok mitolojik olguyu ve benzer inanışları, ırkları, insanları gerek allegorik gerekse tamamen dogrudan anlatan, bunu anlatirken de 60 yaşındaki bir adamın olgunluğu ile 8 yaşındaki bir çocuğun sınır tanimaz hayal gücünü kullanan, profesör olmaktan öte, hepimiz icin birer masalcı dede haline gelmiş J.J.R. Tolkien, 2 ocak 1892’de doğmuş ve 2 eylül 1973’te 81 yaşında yaşamına gözlerini yummuştu. 81 yıllık yaşamına milyonların hayatında çok önemli yer edinmiş eserler bıraktı. Yüzüklerin Efendisi serisini birçok zorluğa rağmen 1954 yayınlamayı başaran yazarın biyografik filminde ise efsanevi yazarın yetim kaldığı çocukluk döneminden itibaren ilerleyen zamanları anlatacak.

Yönetmenliğini Dome Karukoski’nin üstlendiği filmde başrolleri Nicholas Hoult, Lily Collins ve Craig Roberts paylaşıyor. Filmin yurt dışında 10 Mayıs 2019 tarihinde vizyona girmesi beklenirken ülkemizdeki izleyicilerle ne zaman buluşacağı henüz belli değil.

 

https://youtu.be/Girzu81oS8Q

Post a Comment