İsveç’in Meşhur Buz Oteli

İsveç’in Meşhur Buz Oteli

 

İsveç’te yapılan buz otel, kara verilen şekiller ile oluşturan sanat eserleri ile misafirlerine daha önce yaşamadıkları bir tatil deneyimi vaad ediyor.

 

 

 

Dünya’nın pahalı oteli olarak rekoru eline alan İsveç Buz Oteli Aralık ayından 2015 Mart’ına kadar hizmet veriyor.

 

 

 

Buz Otel’in en büyük özelliklerinden biri özel tasarımcıları tarafından konaklamaya gelecek olan misafirlerin zevkine ve beğenisine göre odanın içerisini tasarlaması oluyor.

 

 

 

Müşterilerinin beğenileri, zevkleri ve ihtiyaçlarına göre kara ve buza şekil veren tasarımcılar konaklamaya gelen misafirlerine uygun ve eşi bulunmayan bir deneyim için hazır bir şekilde bekliyorlar.

 

 

 

Müşterilerinin rezervasyon yaptırmasından sonra 2 hafta içerisinde konaklayacak kişi ile iletişime geçen otel tasarımcıları müşterilerinin zevkine uygun taslağı hazırlayıp kullanıcılara mail olarak yolluyorlar ve onay aldıktan sonra odanın tasarlanma sürecine hızla başlıyorlar.

 

 

 

Buz Otel’in en büyük özelliklerinden biride 2015 Mart ayından sonra ısınmaya başlayan havalar sonrası eriyen buzların bölgeden bulunan nehir kanallarına aktarılarak su şeklinde tekrar doğaya katılacak olması.

 

Dünya’nın en pahalı oteli olarak rekor kıran İsveç Buz Oteli geceliğini tam olarak 140 bin sterlin yani 518 Bin TL ile müşterilerine benzersiz bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.

 

 

 

 

 

 

Post a Comment