Her Nefes Çok Değerli / Nefes (Breathe) #filmtavsiyesi

Her Nefes Çok Değerli / Nefes (Breathe) #filmtavsiyesi

Robin Cavendish’ın gerçek hayat hikayesine dayanan film, sevdiği kadınla evlenen ve hayatında herşey yolunda giden 28 yaşındaki Robin’in hayatı felç geçirir. Doktorlar boyundan aşağısı bir daha kullanmayacağını ve bir kaç aylık ömrü kaldığını söylese de eşi Diana kocasından ümidini kesmez. Robin’i hastaneden çıkartırır ve evlerine götürür. Eşinin inancını ve azminin yardımı ile Robin uzun bir yaşam sürecektir ve aynı zamanda kendi gibi hastalara umut olacaktır.
Daha çok oynadığı ilginç karakterler ile tanıdığımız yetenekli oyuncu Andy Serkis’in yönetmen koltuğunda oturduğu aynı zamanda Oscar adaylı  William Nicholson’un senaristliğini yaptığı,filmde The Crown dizinin kraliçesi Claire Foy ve benim için eski Örümcek Adam olsa da Hacksaw Ridge filmiyle Oscar adayı olan Andrew Garfield başrolde oynuyor.
Film aslında bir kadının sevgisinin sınırsızlığını anlatıyor. Eşi boyundan felçli olmasından sonra ondan vazgeçmeyip sen oğlunun büyüdüğünü göreceksin diyerek onu yanlız bırakmaya hakkın yok, diyerek azmin ve inancıyla eşinin yaşama inancını geri getirmesi anlatıyor.Onun desteği ile Robin kendisi gibi felçli insanların hayatlarına umut oluyor.
Gerçek bir hikayeden uyarlanması da bu filmi özel kılan bir güzellik.Filmde ufak bir ayrıntı var ama ben o da size süpriz olsun. Oyunculukları da gayet başarılı özellikle Claire Foy resmen bu filmde harika.Filmle ilgili beni rahatsız eden tek durum makyaj olabilir o biraz yapay durmuş gibi ama onun dışında çok iyi bir biyolojik film herkese tavsiye ederim….

Post a Comment