“HANNA” DİZİ İNCELEMESİ

“HANNA” DİZİ İNCELEMESİ

“HANNA”; Amazon kanalının yeni suç draması. İlk sezonu izleyip bitirdik merak edenler için biraz konuşalım…

Dizi; Joel Kinnaman’ın canlandırdığı Erik karakterinin bir tesisten bebek kaçırmasıyla başlıyor.. Sonrasında bir zaman atlaması yaşanıyor ve bizi 15 yıl sonraya yani günümüze getiriyor. Kaçırdığı bebek bir genç kız olmuş ve tüm hayatını bir ormanda büyüyerek geçirmiş. Avlanma hayatta kalma becerileri üst düzey Hanna’nın sosyal iletişim yeteneği ise sıfır denilebilecek düzeyde. Erik’in gözlerden uzak kalmak istemesinin nedeni ise tesisin onları bulamaması.

Joel Kinnaman’ı Altered Carbon’dan bu yana ne kadar  çok sevsek de Erik rolü gereği kendisi sezon boyunca biraz donuktu. Başrollerden biri olmasına rağmen akılda kalıcılığı çok güzel işlenememişti.

Ancak Hanna karakterini canlandıran Esme Creed Miles tek başına izlemeye yetecek kadar güzel bir performans sergiledi. Yaşının ve tecrübesizliğinin hiç bir dezavantajını göstermeden izleyiciyi ekrana çeken karakter oldu diyebiliriz.

Hanna yıllar sonra bir hata yapıyor ve babası dışında biriyle iletişim kuruyor bu da aksiyonu tavan bir kovalamacanın başlamasına neden oluyor. Tesisin yakın kadrajına giren Hanna ve Erik kaçtıkça tesis ve Marissa kovalıyor ve nabız bir an bile düşmüyor. Yer yer kopukluklar ve uzatılmış sahneler görsek de akıcılığı iyiydi. Tüm bölümlerden farklı dinamikte bir sezon finali kurgusu vardı ve keyifle izledik. Sezon  finalinden yola çıkarak 2.sezon onayına göz kırpmıştı zaten  ve çok geçmeden de 2.sezon onayını almayı başarabilmiş. Imdb puanı 7.7 ancak ikinci sezon yükseleceğini düşünüyorum. Amazon Prime için yeni bir macera olduğunu da ekleyerek izlemeyi düşünenlere şimdiden iyi seyirler diliyoruz.

 

 

 

Post a Comment