HAARP Projesi, İnsanların Zihnini Mi Kontrol Ediyor ?

HAARP Projesi, İnsanların Zihnini Mi Kontrol Ediyor ?

  • HAARP Projesi Nedir ?

 

HAARP Projesi, iyonosferin davranışlarını ve özelliklerini gözlemlemek için Alaska’da kurulan projedir. Türkçe de karşılığı Yüksek Frekanslı Aurorasal Araştırma Programı olan bu proje 180 adet dev anten inşa edilerek kurulmuştur.

 

Haarp Projesi, Pentagon tarafından kontrol edilmekte ve şuanda ABD ordusunun hizmetindedir.

HAARP, Neden Alaska’da Kuruldu ?

Alaska’da kurulmasının amacı elektromanyetik kuşakların ortak noktası olması, insanlardan ve gözlerden uzak, korunaklı bir bölgede olmasıdır.

 

21 metre boyunda ve toplamda 180 adet ‘cross dipol’ anten, Alaska’nın Gakona bölgesine inşa edildi.

 

Toplamda 180 adet antenden oluşan ve 36 milyon watt enerjiyi ortaya çıkaran HAARP projesi, dünyadaki en büyük radyo vericisidir.

 

Bu Projenin Fikir Babası Tesla mı ?

Sırp asıllı Amerikalı bilim adamı Nicola Tesla New York’ta ki laboratuvarında ilk yapay deprem deneyini gerçekleştirdi ve HAARP Projesinin temelini attı.

 

Tesla elektromanyetik dalgaların mucidi olarak bilinir. Tesla’nın bu dalgaları kullanarak 5 şiddetinde deprem oluşturduğu biliniyor. Tesla’nın bu başarısı, New York Times’a konu oldu. Ancak o dönemde elektromanyetik dalgalar ve getireceği sebepler bilinmediği için Tesla’nın önü kesildi.

 

HAARP Projesinin Asıl Amaçları ve Komplo Teorileri Nelerdir ?

Haarp Projesinin asıl amacı okyanusun çok altındaki denizaltılarla iletişim kurmak, radar sistemlerini geliştirmek, petrol, doğalgaz ve minerallerin yerini tespit etmek, füzeleri havada imha etmek, geniş bir alanda ABD ordusunun haberleşmesini sağlamak, vb.’dir.

 

Komplo Teorileri ;

– İnsan zihnini kontrol etmek,

– Depremler oluşturmak,

– Buzulları eritmek,

– Ozon tabakası ile oynamak…

 

HAARP Projesinin yakınından uçuş yapmak yasaktır. Eğer bir hava aracı yaklaşırsa antenler otomatik olarak kapanacaktır.

 

HAARP Projesinin en önemli aracı İyonosferik Araştırma Aracıdır. (IRI) Bu cihaz yüksek frekans bandında çalışan yüksek güçte bir radyo vericisidir.

 

IRI ile düşük frekanslı elektromanyetik dalgalar oluşturulabilir ve zayıf kuzey ışıkları görünümünde parlamalar oluşması mümkündür.

HAARP istasyonu kurulumuna 1993 yılında başlanmış ve 2007 yılında tamamlanmıştır.

Post a Comment