Final Bölümü Fiyasko Olan 10 Dizi

Final Bölümü Fiyasko Olan 10 Dizi

Heyecenla bir diziye başlıyorsunuz yıllarca istekle her sezon daha iyi olmasını bekleyip izlemeye devam ediyorsunuz. Ama maalesef bazı diziler efsane gibi başlayıp bir fiyasko olarak sona erebiliyor.İşte final bölümleriyle seyircinin hevesini kursağında bırakan 10 dizi…

 

 

 

 

Pretty Little Liars (2010- 2017)

Cinayet, drama , entrika, gizem bu dizide ne ararsanız vardı 7 sezon boyunca karakterlere kök söktüren herşeyi bilen ‘A’ karakteri üzerine işlenmemiş bilinmeyen bir karakter çıkınca dizi kötü bir final yapmış oldu.Gerçi şimdi bu dizinin de bir spin off’u geldi ama bakalım izleyip göreceğiz.

 

How İ Met Your Mother (2005 – 2014)

90’lı yıllarda Friends vardı, o bitince yeni gelmez dendi ta ki  How İ Met Your Mother başlayana kadar.Ted yıllarca çocuklarına karısıyla nasıl tanıştığını anlatırken bizde Marshall, Lilly,Barney ve Robin ile tanışıp kaynaşmıştık çok sevdik onları bağlandık. Dizi 9 sezon boyunca istikrarlı bir şekilde devam etse de özellikle son bölümü seyirci için hayal kırıklığı oldu.

 

Lost (2004 – 2010)

Bir efsane olarak başladı, bir fiyasko olarak bitti Lost deyince insanların aklında kalan cümle bu maalesef.Başladığı dönemde ve özellikle ilk sezonlarındaki seyirciyi defalarca şaşırtan senaryosuyla dizi tarihinin efsaneleri arasına adını altın harflerle yazdırcağına herkes kesin gözüyle bakıyordu ki, dizi son bölümlerine doğru iyice karmaşıklaşıp saçma sapan bir hal almaya başladı ve çok kötü bir final ile ekranlara veda etti.

 

True Blood (2008 – 2014)

 

Bir dönem televizyon tarihini esir alan vampirler , kurt adamlar, cadılar, ve daha sayamayacağım birçok doğaüstü karakteri bizlere sunan dizinin ilk sezonları seyirci tarafından çok beğenilse de dizi son sezonlara doğru yokuş aşağı yuvarlanır gibi kötüleşmeye başladı ve zayıf bir final ile bitti.

 

Two and a Half Men (2003-2015)

12 sezon süren dizi başrol oyuncularından biri değişmesine rağmen uzun süre istikrarlı bir şekilde devam etti ama son sezonunda düşüşe geçti ve kötü bir final ile ekranlara veda etti.

 

The Sopranos (1999 – 2007)

Televizyon Eleştirmenlerince tarihin en iyi dizilerinden biri kabul edilip ödül yağmuruna The Sopranos’un sonu da bir efsane yakışan son bu mu ? dedirten cinsten. Dizi finali ile seyricinin kafasında birçok soru işareti kalınca en kötü dizi finallerinden biri olarak yeri almak zorunda kaldı.

 

Dexter (2006 -2013)

2006 yılında yayınlanmaya başlayan Dexter, gündüzleri adli tıp uzmanı geceleri ise seri katil olan Dexter Morgan’ın hikayesini izlediğimiz dizi senaryosu,kurgusu,oyunculuklarıyla 7 sezon boyunca seyriciyi ekran başına kitlemiş ve Emmy ve Altın Küre ödüllüleri ile taşlanmış ve televizyon tarihine damga vuran anti – karakterlerden biri olmuştu Dexter. Ama final bölümünde herkesi şaşkına uğratan öyle bir finalle bitti ki hiçbir sona bağlanmadı sözde açık kapı bırakan dizinin finali en kötüler arasında yerini aldı.

 

 

Prison Break (2005-2009/2017)

Bu dizide listedeki diğer diziler gibi bir efsane olarak başladı ve ilk 3 sezonu da gayet başarılıydı. Ama daha sonra kendini tekrar etmeye ve saçmalamaya başladı öyle ki dizinin son bölümünde tek hapse girmeyen karakteri hapse yollayıp.Ana karakteri de ona kurban ettiler.Yıllar sonra sanırım hayranların isteği üzerine tekrar başlasa da beğenlmemiş olacak ki tekrar yayından kaldırıldı.

 

Scrubs (2001-2010)

Bu dizi en iyi absürt dizilerden biri olarak kalabilirdi ama reytinglerin ve hayran baskısı daha cazip gelince dizi uzatıldı ve 9. sezon dizinin sonunu getirdi ve en kötü finaller arasındaki yerini aldı.

 

Game Of Thrones (2011- 2019)

 

Son zamanların en kaliteli işiydi.Öyle ki hala görsellik ve yönetmenlik açısından en iyi dizi benim gözümde ama o son sezon yok mu böyle bir şey olamaz bütün sezon resmen önceki 7 sezonu çöpe atan bir sezon izledik. Diyaloglar yerine uzun ve bol müzikli sahneler izledik.Önceki sezonlarda bahsedilenler bazı olaylar havada kaldı.Son bölüm için tatmin edici bir sondu diyen ben bile bu listeye önceki 7 sezon ile karşılaştıdığımda bu listeye Game Of Thrones’u koymasam olmazdı.

 

BONUSSS

 

Ezel (2009- 2011)

Bu diziyi benim kendi şahsım adına kanayan yaram 2. sezonu çekilmeseydi bir efsane olarak bitebilirdi.Çünkü dizinin yazarları ilk sezonu 2 yılda yazmışlarken 2. sezonu dizinin reytingleri fazla olunca 3 ay gibi bir sürede yazıp bizlere sununca 2. sezon tam bir fiyaskoya dönüştü.

 

Sizin içinize ukde kalan dizi finaliniz hangisi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın….

Post a Comment