Film Önerisi: Crazy, Stupid, Love.

Film Önerisi: Crazy, Stupid, Love.

Uzun süredir ertelediğim ama sonunda izleme fırsatı bulduğum güzel bir komedi filmi olan Çılgın Aptal Aşk (Crazy, Stupid, Love.) filmini önermek istiyorum size.

Filmin konusu şöyle; karısının onu aldattığını ve üstüne boşanmak istediğini öğrenen Cal, bir gün barda genç ve yakışıklı bir adamla tanışır. Adam ona kadınları tavlamayı ve onlarla nasıl flörtleşebileceğini öğretmeye başlar. Cal, hem karısını geri elde etmeye hem de çocuklarıyla ilişkilerini düzene koymaya çalışacaktır.

Baş rollerde Steve Carell, Ryan Gosling, Julianne Moore gibi isimleri görüyoruz. Zaten Ryan Gosling ve Emma Stone ikilisi de göze aşina olan sinema çiftlerindenler. Sanıyorum birlikte rol aldıkları ilk film Crazy, Stupid, Love.

İki saat bu tür için biraz fazla bir süre gibi gelse de ben filmin akıp gittiğini ve seyirciyi sıkmadığını düşünüyorum.

Asıl baş rolümüz Steve Carrel her filminde olduğu gibi yine güldürmeyi başarıyor. Sadece evli ve baba rollerinin üstüne çok yapıştığını düşünüyorum ama ona gitmiyor mu? Gidiyor.

Bazı sahnelerde gerçekten aralarda geçen komik replikler hoşuma gitti ama en sevdiğim kısım bahçede dörtlünün karşılaştığı ve işlerin birbirine girdiği kavga sekansıydı. Spoiler verdim sayılmaz, zaten spoilerın çok da önemli olmadığı bir film bu. Kafanızı yormuyor, bittikten sonra film üzerinde uzun uzun düşünmenize sebep olmuyor, sadece izlerken çok eğleneceğinizi ve keyifli vakit geçireceğinizi düşünüyorum.

Sonu biraz Amerikan sineması klişeleriyle bitse de bence hoş bir film. Benim gibi bugüne kadar izlememiş olanlar varsa tavsiye ederim.

Post a Comment