En Kötü Filminin Kamera Arkası -“The Disaster Artist” Film İncelemesi #filmtavsiyesi

En Kötü Filminin Kamera Arkası -“The Disaster Artist” Film İncelemesi #filmtavsiyesi

Greg Sestero, oyunculuk hayallerin kuran ve oyunculuk dersleri alan bir 19 yaşında bir gençtir. Aldığı dersler sırasında Tommy Wiseau isimli bir adamla arkadaşlık kurar ve ondan çok etkilenip Los Angeles’a taşınır. İşleri yolunda gitmeyen ikili Tommy’nin kendinin yazıp-yönettiği bir film çekmeye karar verirler.
Film,The Greatest Bad Movie Ever Made” isimli kitaptan uyarlanmanmıştır. 2003 yılında çekilen ve birçok sinema eleştirmenine göre sinema tarihinin en kötü filmin olarak kabul edilen ama daha sonradan kült bir filme dönüşüp büyük bir hayran olan “The Room” filminin yapım süreci ve kamera arkasını anlatıyor.
Bu filmi tek bir cümle ile anlatmak gerekirse “Dünyanın en kötü filminin kamera arkası” derdim.Şimdi diyeceksin ki bu filmin neresi bu kadar iyi.Filmin en güzel yanı başrolü James Franco’nun oynadığı belkide en farklı rollerden biri olan Tommy Wiseau karakteri, bu karakter başlı başına  filmi taşıyor ama zaten filmin senaryosunu gerçekten çok başarılı bu kraji-komik olayları gerçekten iyi beyazperdeye aktarmışlar.Yönetmenliğini de James Franco’nun yaptığı ve kadroda da başta kardeşim Dave Franco,Seth Roger,Alice Brie,Jackie Weaver,Zac Efron,Josh Hutcherson,Sharon Stone gibi birçok ünlü oyuncu oyunuyor.
Bu arada bazı oyuncular fiziksel olarak da değiştiği için tanımakta zorlanabilirsiniz ama cast ekibi çok başarılı seçilmiş ki bunu orjinal filmin afişne bakarsanız da görebilirsiniz .Şunu söylemeden de geçmek istemiyorum “En İyi Uyarlama Senaryo” dalında Oscar adayı olan bu filmin hakkının yendiğini de düşünüyorum(tabi bu benim kişisel tercihim) . Komedi filmlerini seven  herkese bu filmi tavsiye ediyorum…

Post a Comment