EN İYİ 25 MARVEL SÜPER KAHRAMANI

EN İYİ 25 MARVEL SÜPER KAHRAMANI

25. 

Jessica Jones


Bu listedeki en son yaratılan Marvel kahramanı. Jessica Jones bir süper kahraman, süper güç, sınırlı uçuş ve daha fazla dayanıklılık gücü yerine akıllılarını kullanmayı tercih eden özel araştırmacı. Kariyerine kostümlü kahraman Jewel olarak başlayan Jones, sonunda Purple Man’in elinde ciddi bir trajediye maruz kaldı. Ancak, başkalarının ruhunu ezecek bir tecrübeye rağmen, geri döndü. Şimdi kocası Luke Cage ile bir çocuğu var ve Avengers’ın aktif olmayan bir üyesi, ama onun bu kararlılığı , bir kahramanın kostümü olması gerekmediğini hatırlatıyor.

24. 

Blade


Yarı insan ve yarı vampir olan Blade, ölümsüzlerle savaşan bir karakter. Blade, kötülüğe karşı mücadelede birçok kahramana yardım etmek için özel uzmanlığını ve muazzam fiziksel armağanlarını kullandı. Oldukça fazla, eğer doğaüstü bir canavar tehdidiniz varsa, Blade sizin aradığınız kişidir. Güneş ışığı ve gümüş gibi zayıflıklara karşı bağışık olmasına rağmen, Blade’in kanlılığı şimdiye kadar varlığını sürdürürken isteklerine boyun eğmemesi için sürekli bilinçli bir karar vermek zorunda kalmıştır. Her ne kadar bu mücadelelere rağmen, Blade, insanlığıyla uyum içinde ve insanların dünyasını kurtarmak için olağanüstü güçlerini kullanarak dünyaya yardım ediyor.

23. 

Ghost Rider


Bir motosiklet şovunun yıldızı olan babası, düzenlediği bir gösteri sırasında hayatını kaybetmesi üzerine John Blaze, karnavalın sahibi olan Crash Simpson tarafından evlatlık olarak alınır. Yıllar sonra kahramanımız John, üvey babası olan Crash Simpson’un ender rastlanan bir kan hastalığından dolayı kısa bir ömrünün kaldığını öğrenir. Bunun üzerine John Blaze, Mephistobir adlı iblisi çağırır ve bu tedavi karşılığında kendi ruhunu iblise teslim eder. Ancak John’un yaptığı tüm fedakarlıklar boşa gider. Ne yazık ki üvey babası Crash Simpson bir motorsikler gösterisi yaparken canından oldu. Mephistobir adlı iblis John Blaze’in ruhunu teslim almaya gelir ancak John’un üvey kardeşi Roxanne, kitaplarından öğrendiği karanlık bir büyü ile iblisi, ölümlülerin evreninden sürgüne yollar. Bu duruma oldukça sinirlenen Mephisto, Zarathos isimli iblisin ruhunun Blaze’in vücuduna yerleşmesini sağlar. Bu olay sonrası iki ruhun aynı bedende çakışması, gün batımlarında John Blaze’in yerine bir ölüm meleği olan Ghost Rider gelir.

22. 

Captain Marvel


Gerçek adı Carol Danvers olan Kaptan Marvel, bazen Bayan Marvel, Kaptan Danvers ve Warbird olarak bilinir. Marvel evrenindeki tüm diğer Avengers ve süper kahramanlar gibi Carol Danvers da oldukça ilginç bir arka plana sahiptir. Carol Danvers Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri’nde bir subay ve pilottu ve yakın bir uzaylı kahraman olan Mar-Vell’in bir dostuydu. Bir ucube kazası patlaması sırasında Danvers’ın DNA’sı, insanüstü güçlerini veren Mar-Vell’in ile DNA’sı ile kaynaşmıştır. Çizgi romanların seyri boyunca, Kaptan Marvel’in, süperinsan gücü, uçuş, dayanıklılık, parmak uçlarından enerji patlaması ve Spidey-sense-esque gibi yetenekleri içeren (ama genellikle bunlarla sınırlı olmayan) birçok gücü ve yeteneği vardır. Ayrıca el-ele mücadele, casusluk becerileri ve silah eğitimi de dahil olmak üzere orduda bulunan bir dizi insan gücü var.

21. 

Luke Cage


Power Man olarak da bilinen Luke Cage (gerçek adı Carl Lucas), Marvel Comics’ten bir süper kahraman. Eski bir polis memuru, bir suç için çerçevelendi ve haksız yere hapsedildi. Hapishanenin bilim adamının yaptığı bir denemeden sonra, son derece nüfuz edilemez bir cilt ve süper güç elde etti ve Harlem’e bir kahraman olmaya söz verdi. Marvel Sinematik Evreninde yer alan The Defenders’ın kahramanlarından biridir.

20. 

Spider-Woman


Örümcek Adamın adını ve kırmızı pijamayı sevmemekle birlikte, Jessica Drew’in orijinal duvar-paletli ve pembemsi bir kostümü var. Bir çocuk olarak hastalığa düşen hasta Jessica’ya bilim insanı tarafından bir örümcek serumu verilir, bu da güçlenerek  uzamış reflekslerle ve ellerinden gelen güçlü zehir patlamaları üretme yeteneği ile sonuçlanır. Başlangıçta Hydra’nın iğrenç örgütü tarafından bir suikastçı olarak eğitilen Spider-Woman, kahramanlık lehine olan sadakatinden vazgeçerdi. Geçmişi daraltılmış olmasına rağmen, Örümcek-Kadın arkadaşlarına kendini kanıtlamak için güçlü ve değerli bir Avengers üyesi haline gelmiştir.

19. 

Silver Surfer


Halkını zarara karşı korumak için köleliğe zorlanan Norinn Radd, Silver Surfer’ı galaksinin efendisi Galactus için yiyecek arayışında görevlendirir. Galactus’un kendi enerjisi olan Power Cosmic ile birlikte verilen ve yıldızları sürmek için bir sörf tahtası verilen Surfer’in avı, sonunda Dünya’daki Fantastic Four ile bir karşılaşmaya yol açar. Müdahaleleriyle harekete geçen Surfer, bir başka gezegenin kendi iyiliği için ölmesine izin vermeyi reddeden cesaretini göstererek ustasına döndü. O zamandan beri Surfer, Power Kozmik’i iyilik için kullandı ve savaşmak için daha fazla adaletsizlik arayışında kozmosun başına geçti.

18. 

Beast


Gerçek adı Henry Philip “Hank” McCoy olan Beast, Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılan Marvel çizgi roman karakteridir. Gücünü, reflekslerini ve çevikliğini yükselten bir mutasyonla doğmuştur. Dahi zeka seviyesine ve inanılmaz fiziksel kabiliyete sahip olan Beast, dış görünüşüyle mücadele etti ve sonuçta kendi dış görünüşünü tersine çevirme umuduyla kendine özgü bir serum aldı. Serum bunun yerine ikincil bir mutasyonu tetikleyerek onu tüylü bir mavi kedi erkeğine dönüştürdü. Bu gerilemelere rağmen, X-Man’ın hayati bir üyesi olmaya devam ediyor, inanılmaz zekasını kullanarak çalışmalarını yeniliyor ve bu işe yaramadığında, keskin pençeleri kullanıyor.

17. 

The Thing


The Thing gerçek adıyla Ben Grimm , Marvel Comics tarafından yayınlanan Amerikan çizgi romanlarında ortaya çıkan kurgusal bir süper kahraman . Karakter, Fantastic Four’un kurucu üyesidir. The Thing, Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratıldı ve ilk olarak The Fantastic Four # 1’de (Kasım 1961) çıktı. Karakter onun marka kayalık görünümü, mizah duygusu ve ünlü savaş ağlaması ile meşhurdur.

16. 

Kitty Pryde


Gerçek adı Katherine Anne Pryde olan Kitty, katı nesnelerin içinden geçebilme yeteneği ile doğmuş bir mutant olan bir X-Men karakteri. X-Men ile ortaklaşa olarak, Marvel Comics tarafından yayınlanan Amerikan çizgi romanlarında ortaya çıkan kurgusal bir süper kahraman . Karakter ilk kez ortaya 1980 yılında Uncanny X-Men adıyla John Bryne ve Chris Claremont ile ortaklaşa yaratıldı. .Kendisi, kanıtlanmış bir takım üyesi ve yetenekli bir öğretmen olarak, X-Men’e katılan en genç kişidir. ilk olarak X-Men’in birçok eski üyesine “çocuk kızkardeşi” olarak resmedildi.

15. 

Doctor Strange


Gerçek adı Doctor Stephen Vincent olan Doctor Strange önceden egoist, kibirli ve kendini beğenmiş ama iyi bir cerrahtır. Ancak hastalarından daha fazla paraya ilgi duyuyordu. Steve Ditko tarafından yazılıp Stan Lee tarafından düzenlenen Doctor Strange ilk defa 1963 yılınının haziran ayında yayınlandı. Geçirdiği trafik kazası sonrasında ellerinin gücünü kaybeden karakterimiz ellerini onarmak için Tibet’de bir tapına gider. Orda mistik ve dövüş sanatlarını öğrenmeye başlar. Onun kostümünde iki önemli obje bulunmaktadır.Yükselme Pelerini ve Agomotto’nun gözü. Bunlara sahip iken çok güçlüdür.Sanctum sanctorum yani En kutsal yer Doctor Strange’in aradığı bir mansiyondur.

14. 

Black Panther


T’Challa bir Afrika ülkesi olan Wakanda’nın kralı T’Chaka’nın oğludur. Wakanda’nın ekonomisindeki en büyük avantaj çok nadir bulunan özel bir metal biçimi olan “vibranyum” çıkartılan madenlerdir. Babası vibranyum madenlerini ele geçirmeye çalışan Ulysses Klaw tarafından öldürülünce T’Challa intikam almaya yemin etti ve madenlere yapılan saldırıyı engellemeyi başardı.T’Challa Wakanda ile bağlantılı bir cinayeti araştırmak için New York’a gitti. Yokluğu sırasında Wakanda’da çıkan sivil savaş ve politik yozlaşma yüzünden tahtını kaybetti. Ülkesine geri dönmeyip ABD’de kalan T’Challa kendisine yeni bir kimlik edindi ve Kara Panter olarak maceralarına da devam etti.

13. 

The Invisible Woman


Marvel tarafından Gümüş Çağ’da yaratılmış ilk kadın süper kahramandır. Süper kahraman dediğime bakmayın; ilk başta sadece tek gücü vardır, o da görünmez olmak. Bu sonradan değişecek ve Sue Storm, Marvel’in en dengesiz güce sahip karakterlerinden biri haline gelecektir. Kendisi Fantastic Four grubunun da kurucularından biridir.

12. 

Nick Fury


Marvel evreninin en ilginç karakterlerinden biri olan Nick Fury, neredeyse tüm süper kahraman serilerine konuk sanatçı olarak katılmış bir figür. II. Dünya Savaşı’nı gözüpek bir çavuş olarak tamamlayan Fury, kısa zamanda Amerikan gizli servis hiyerarşisinin basamaklarını tırmanmayı bilmiş, en nihayetinde S.H.I.E.L.D. (Strategic Hazard Intervention Espionage Logistic Directorate) isimli ulusal güvenlik teşkilatının başına geçmiştir. Sahibi olduğu sonsuz gençlik serumu sayesinde her daim hazır ve nazır olan Fury, Soğuk Savaş’ın bitmesinin ardından inzivaya çekilir. Ancak zamanında ona kök söktürmüş suç teşkilatı Hydra ve onun eski elebaşı Baron Von Stucker’ın gölgesi kötücül kızı Viper’ın kimliğinde tekrar kendisini gösterdiğinde, Fury göreve geri dönmek zorunda kalır. Bir televizyon filmi olan Nick Fury’nin en büyük özelliği çizgi roman uyarlamalarının gedikli senaristi David S. Goyer tarafından yazılmış olması. Sonradan Blade serisi, Batman Başlıyor ve Ghost Rider’a da imza atacak olan Goyer’in dışında bir sürpriz de, Fury’nin bizzat David Hasselhof tarafından canlandırılıyor olması.

11. 

Storm


Sadece X takımı’nın ya da Marvel’ın değil, belki de çizgi roman tarihinin en önemli sayılarından biri olan Giant Size X-Men #1’de (1975) ilk kez tanıtılan mutantlardan biri olan Ororo Munroe -bilinen adıyla Storm- Len Wein ve Dave Cockrum’un yarattığı çizgi kahramanlardan biridir. Esmer tenine tezat beyaz saçları ve güçlü kişiliğiyle dikkatleri üzerine çeken Storm, yaratıldığı günden bugüne, okuyucuların favori karakterlerinden biri olmayı başarmıştır. Afro-Amerikan bir kadın karakter olarak döneminin ezber bozan karakterlerinden biri olan Storm, başarılı ve idealist bir kadın karakter olarak hafızalara yer etmiştir.

10. 

Iron Man


İlk görünüşü Tales of Suspense Mart 1963’te olmuştur. Karakter editör Stan Lee tarafından yaratılmış, senaryo yazarı Larry Lieber tarafından geliştirilmiş, sanatçı Don Heck ve Jack Kirby tarafından dizayn edilmiştir. Bir Amerikan milyarderi, playboy, endüstrici ve dahi mühendis olan Tony Stark, kendisine kitle imha silahı tasarlatmak isteyen bir grup tarafından kaçırılır ve bu esnada göğsünden ölümcül şekilde yaralanır. Hayatta kalıp ellerinden kurtulmak için kendisine güçlendirilmiş bir zırh yapar. Kurtulduktan sonra Stark Endüstrileri’nde bu zırhını çeşitli teknolojik silahlarla donatır. Kendisine Iron Man ismini verip dünyanın koruyuculuğunu üstlenir. Başlangıçta gerçek kimliğini saklar. Iron Man, Soğuk Savaş döneminde Amerikan teknoloji ve iş dünyasının komunizme karşı duruşunu sergilemek için bir araç olarak yaratılmış, daha sonra ise her türlü organize suç ve terörizme karşı savaşan bir kahramana dönüşmüştür.

9. 

Professor X


Profesör X ya da gerçek adıyla Charles Xavier, Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılmış kurgusal bir karakterdir. X-Men takımının kurucusu ve lideri olarak başta Uncanny X-Men olmak üzere Marvel Comics tarafından yayımlanan çeşitli çizgi roman dizilerinde, X-Men’i konu alan sinema ve televizyon yapımlarında ve video oyunlarında yer alır. Marvel Evreninde insanın kurgusal bir alt türü olan mutantlara üyedir. Mutasyonu ona üstün bir telepati ve telekinezi yeteneği vermiştir. Belirgin özellikleri yürüme engelli ve kel olmasıdır. Bir mutant hakları aktivisti olarak, mutantlar ve insanlar arasında barışın ve eşitliğin sağlanması için hem mutant karşıtı insanlara hem de normal insanların mutantların tahakkümü altına alınmasını savunan Brotherhood of Mutants gibi gruplara karşı mücadele etmiştir. Ayrıca genetik, biyofizik, psikoloji ve antropoloji alanlarında doktorası bulunan Charles Xavier, toplumdan dışlanan ve güçlerini kontrol etmekte zorlanan genç mutantları eğitmek ve onlara sığınabilecekleri bir yuva oluşturmak amacıyla Xavier’s School for Gifted Youngsters adlı okulu kurmuştur.

8. 

Hulk


İlk görünüşü The Incredible Hulk #1 (Mayıs 1962)’de olmuştur. Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılmıştır. Öfkelendikçe gücü ve dayanıklılığı limitsizliğe doğru artan, büyük yeşil insansı bir yaratık olarak tasarlanmıştır. Bruce Banner’ın öfkelendiğinde veya kendini tehdit altında hissettiğinde ortaya çıkan ikinci kişiliğidir. Ortaya çıktığında Banner’ın kendisini kontrol etmesine izin vermez, ayrı bir kişilik sergiler. Hulk bazen tamamen akılsız ilkel bir canavar gibi davranırken, bazen de taktik uygulayabilen yüce bir savaşçıya dönüşebilmektedir. Bir olayda Banner, Hulk’ı kontrol etmeyi başarabilmiştir. Hulk, Frankenstein ve Dr. Jekyll ve Mr. Hyde’dan esinlenerek ortaya çıkarılmıştır.

7. 

Cyclops


İlk görünüm Eylül 1963’te The X-Men’de olmuştur. Scott henüz küçük bir çocukken Alaska’da bir hava kuvvetleri komutanı olan babası Christopher Summers ailesini savaş uçağıyla gezdirmeye çıkarır. Havada bir uzay gemisinin saldırısına uğrarlar ve uçakları düşmeye başlar. Annesi ve babası Scott’ı ve kardeşi Alex’i bir paraşüte bağlar ve uçaktan atarlar. Küçük Scott korkudan ve heyecandan gözlerindeki yüksek enerjiyi bir an kontrol edemez ve paraşütü vurur. Alev alan paraşüt neyse ki artık yere yaklaşmıştır ancak Scott ve Alex’in yere düşüşleri yine de sert olur. Scott başına aldığı bu darbeyle bir daha hayatı boyunca asla gözlerinden fışkıran bu kızılötesi ışınların enerjisini kontrol edemeyecektir.

6. 

Thor


Thor, Asgard’ın Lideri, Baba Tanrı Odin‘in ve de Yerküre Tanrıçası Gaea‘nın çocuğudur. Bu iki dünyanın gücünü taşıyan Asgardlı Yılıdırım ve Gök gürültüsü Tanrısıdır. İki dünyanında en güçlü koruyucusudur. Onun bu mükemmel gücünü tamamlayan en büyük etken ise çok özel bir metal olan Uru metalinden yapılma çekici Mjolnir‘dir. Asgard’ın en kudretli savaşçısı olan Thor aynı zamanda İntikamcılar (Avengers) ekibinin kurucu üyelerinden biridir. Hem bu takımın hem de dünyanın en güçlü bir kaç kahramanından ve de varlığından da biridir.

5. 

Jean Grey


Jean henüz on yaşındayken bir arabanın arkadaşına çarpmasına şahit olmuştur. Jean’nın o anda ki güçlü duyguları onun mutant yeteneğini ilk kez harekete geçirerek telepatik gücünün ortaya çıkmasına neden olmuştur. Telepatik güçleriyle ölmekte olan kızın hissettiklerini hisseder. Yeni ortaya çıkan zihinsel yeteneğini kontrol edemeyen Jean kendisini herkesten uzaklaştırır. Büyüdükçe yakınındakilerin düşüncelerini kafasının içinde yüksek sesler olarak duymakta ve bu ona büyük acı çektirmektedir. Jean’ın ailesi Profesör Charles Xavier’dan yardım isterler. Xavier kıza yardım eder. Jean zihinsel güçleri üzerinde beli bir hakimiyet kurduktan sonra Xavier, Jean’in ailesine kızlarını yeni açtığı Yetenekli Gençler Okulu’na almayı teklif eder. Marvel Girl adını alarak X-Men’in beşinci üyesi olur.

4. 

Wolverine


 

Wolverine, Marvel Comics tarafından yaratılmış, yayınlanan çizgi romanlarda süper kahraman olarak beliren bir kurgusal karakterdir. James Howlett ismiyle doğmuş fakat Logan olarak tanınmıştır. Bir mutant olan Wolverine, hayvani his ve reflekslere ayrıca kendi kendini iyileştirme özelliğine sahiptir. Bu sayede alabileceği tüm yaralardan iyileşebilir. Bu iyileşme özelliği sayesinde; Weapon X tarafından bir super asker olması için neredeyse parçalanamaz olan metal alışımlı adamantium iskeletine yapıştırılmıştır. Bu da ona oldukça keskin pençeler sağlar. Ayrıca, yumruk yumruğa dövüşte bir ustadır.

3. 

Daredevil


Matthew Murdock, büyüleyici şehir New York’un kenar mahallelerinden olan Hell’s Kitchen’da yaşan genç bir çocuktu. Babası, Jack Murdock bir boksördü. Sağlam dayak yiyen bir boksör. Her ne kadar şiddetle iç içe olan bir mesleği olsa da oğlu küçük Matthew’a şiddetin hiçbir zaman asıl çözüm olmadığı düşüncesini aşılamaya gayret gösterdi ve kendisini bol bol kitap okumaya ve derslerine çalışmaya teşvik etti. Matt, zaman içerisinde bir kitap kurdu oldu ve sınıf arkadaşları kendisine “Daredevil” (sözlük anlamı “gözüpek”) demeye başladı. Bunun yanı sıra kendisini okulda hırpalayan çocuklara karşı savunabilmek için fiziksel bir eğitime başladı, ancak babasının öğrenmemesi için her şeyi gizli tutmaya çalışıyordu. Bir gün Matt, kör bir vatandaşı kamyon kazasından kurtararak daha çocuk yaşta kahraman oldu. Ancak radyoaktif malzemeler taşıyan kamyondan yuvarlanan bir varilin içindeki sıvı yüzüne sıçramış ve gözlerini kör etmişti. Matt, iyileşme sürecinde radyoaktif sıvı yüzünden yok olan görme yeteneği yerine, diğer duyularının olabilecek en üst seviyeye yükselmiş olduğu anladı. Üstelik bir tür radar duyusu gelişmiş, dolayısıyla onun çevreyi algılayışını normal insanlardan çok daha üstün hale getirmiştir. Bu talihsiz kaza sonra ringlere dönmeye karar veren babası Jack, oğlunun geleceği için ciddi endişeler taşıdığından dolayı oğlu için daha fazla biriktirebilmek adına şehrin en önde gelen mafyalarından biriyle bir anlaşma yaptı. Ancak oğlunun da maçı takip edeceğini duyunca kararını değiştirdi ve teklifi geri çevirme kararı aldı. Kendisi için en iyi karar değildi bu elbette. Matt’in babası maç sonrasında öldürülür. Bunun üzerine Matt bunu yapanları bir gün bulmayı kafasına koyar ve ileride avukat olarak mevzun olur ve arkadaşı Foggy ile bir büro açar.

2. 

Captain America


İlk görünümü Captain America Comics #1 (Mart 1941)’de olmuştur. Joe Simon ve Jack Kirby tarafından yaratılmıştır. Captain America, Nazi güçleriyle savaşan vatansever bir süper asker olarak dizayn edilmiştir ve 2. Dünya Savaşı zamanı dünyada çok popüler bir simge haline gelmiştir. Amerikan bayrağı motifini taşıyan bir kostüm giyer ve düşmanlarına fırlattığı yokedilemez maddeden yapılmış bir kalkanı bulunur. Fiziksel olarak kırılgan ve aciz bir durumda olan Steve Rogers’ın, deneysel bir serumla kusursuz bir insan formu haline gelmesiyle doğmuştur, onu süper asker yapmalarındaki amaç ABD’nin 2. Dünya Savaşı’nda kalıcı etkiler bırakmasını sağlamaktır. Savaşın sonlarına doğru Captain America bir buz kütlesinin içinde sıkışmış ve donuk vaziyette yıllarca kaldıktan sonra Avengers’a lider olmak üzere bulunup tekrar uyandırılmıştır. Çizgiroman dışında 1944 yılında televizyon dizisi de çekilen ilk Marvel kahramanıdır.

1. 

Spider Man


Peter’ın anne ve babası o henüz bir bebekken geçirdikleri uçak kazası sonucu hayatlarını kaybetmişlerdi. Ailesinin ölümünden sonra Peter’ı amcası Ben ve yengesi May kendi himayelerine alarak, onu kendi öz çocukları gibi severek yetiştirdiler. Peter oldukça zekiydi ve özellikle kimyaya özel bir yeteneği vardı. Fakat 15 yaşında bir lise öğrencisiyken sosyal hayatı pek de parlak sayılmazdı. Okulda sürekli ‘inek’ muamelesi görür, özellikle okul takımının yıldızı Flash Thompson ve arkadaşları tarafından her gün itilip kakılır, onunla dalga geçilirdi.
Spiderman bir örümceğin orantılı gücüne sahiptir , kendinden 20 kat ağır nesneleri kaldırabilir , Reflexleri bir örümceğinki kadar hızlıdır ve ,inanılmaz bir dengeye sahiptir. Ayrıca bir örümcek gibi duvarlara tutunabiliyor bunuda parmak uçları ve ayaklarındaki mikroskobik ama çelik kadar güçlü kılcal tüylere borçlu . Spiderman’in en şaırtıcı yeteneklerinden biride örümcek hisleri Örümcek hissi örümcek adamın tehlikeleri önceden hissetmesini sağlıyor mesela birinin ateş edeceğini önceden hissedip ona göre kaçabiliyor veya üstüne doğru gelen bir arabayı görmeden çok önce nereye doğru kaçması gerektiğini biliyor . Bu yeteneklerin her birir teker teker incelendiğinde çok güçlü olmasalarda örümcek refleksi gücü hisleri ve tutunma yeteneği bir araya geldiğinde inanılmaz bir savaşçı olan örümcek adamı ortaya çıkarıyorlar. Bunun dışında örümcek adam kendi icadı olan bir ağ kartuşu sayesinde ağ atarak özellikle Newyork şehrinin gökdelenleri arasında en hızlı araçtan daha hızlı şekilde yol alabiliyor.

Post a Comment