En İyi 10 HBO Dizisi

En İyi 10 HBO Dizisi

10. Silicon Valley

IMDB 8.6

1980′lerin sonunda Silikon Vadisi’nde çalışan bir bilgisayar programcısının Pied Piper adında kendi şirketini kurmaya çalışması ve yaşadıklarını konu alan dizi.

9. Deadwood

IMDB 8.7

1870’li yıllarda Güney Dakota bölgesinde geçen hikayede, küçük bir madenci kampı olarak kurulan bir yerleşim yerinin giderek büyüyerek adeta bir kent haline gelmesi işlenirken, kapitalizmin gelişimine de eleştirel bir bakış atılıyor.

8.  Broadwalk Empire

IMDB 8.6

Broadwalk Empire”, 1920-1933 yılları arasında ABD’de tüketime yönelik içki satışının, üretiminin ve dağıtımının yasak olduğu “İçki Yasağı Yasası” döneminde gangsterler ve politikacılar arasındaki karmaşık ilişkileri konu almaktadır

7. Six Feet Under

IMDB 8.7

Six Feet Under, bir ailenin hikayesini anlatıyor.Görünüşte tam olarak sorunsuz mutlu mesut akıp giden bir hayatları olsa da, babalarının ölümü hepsinin hayatlarında bir kırılma noktası olmaktadır. O güne dek içlerine attıkları, kendilerine sakladıklarını, eteklerindeki taşları ufak ufak dökmeye başlıyorlar ve bu sayede biz de ilerleyen günlerde madalyonların diğer yüzlerini görüyoruz.

6. The Newsroom

IMDB 8.6

Ana haber sunucusu Will McAvoy, onun yapımcı yönetmeni ve eski sevgilisi MacKenzie MacHale, patronları Charlie ve haber ekibini merkezine oturtan dizi, şirket çıkarlarının ve reklam verenlerin baskısına rağmen ekibin idealistik bir şekilde doğru habercilik yapma misyonunu takip ediyor.

5.  Entourage

IMDB 8.5

Vince Chase genç, seksi ve kariyer basamaklarını hızlı tırmanan bir stardır. Yakın arkadaşları Eric ve Turtle ve üvey kardeşi Johnny, Vince’i Hollywood’un dikenli yollarında yalnız bırakmamaya kararlıdır. Bu eğlenceli dörtlü çıkar ilişkileri, paparaziler, para ve şöhretle bezeli iniş ve çıkışlara beraber göğüs gererler… Aktör Mark Walhberg’ün yapımcılığında çekilen dizi Hollywood’un ünlü simalarının hayatlarından da ilham alıyor.

4. Westworld

IMDB 8.9 

Yakın bir gelecekte var olan teknoloji ile insanlar artık yapay robotlar arasında fantezilerini ve iştahlarını doyurabiliyor. J. J. Abrams’ın efsanevi kaleminden çıkan Amerikan dizisi şimdilik 2 sezon ile yoluna devam etmekte…

3. The Wire

IMDB 9.3

Amerika’nın Baltimore şehrinde geçen dizi; her sezon başka bir sorunu odağına alarak, birebir yaşanan olaylardan esinlenerek suçluların dünyasına farklı bir yerden bakıyor.

2. Game Of Thrones

IMDB 9.5

Hanedan entrikaları, kapılı kapılar ardında dönen oyunlar, birilerinin kuyusunu kazmak için düşmanın koynuna girmekten çekinmeyen kadınlar, kardeşler arası çekişmeler, dışlanmalar… Hepsi tek bir hedef için: taht kavgası…

1. True Detective

IMDB 9.0

Louisiana Cinayet Masası’nda görev yapan dedektif Rust Cohle (McConaughey) ve Martin Hart (Harrelson) bir seri katilin peşine düşerler. Beraber çalışan ikilinin, takip derinleştikçe kendi hayatlarının da içinden çıkılmaz bir duruma gelmesi kaçınılmaz olacaktır. 17 yıl boyunca bir seri katili yakalamak için iz süren dedektifler, yıllar sonra davanın tekrar ele alınması ile beraber kendilerini sorgu masasında bulurlar.

Post a Comment