“Disney+” Duyuruldu! Disney Gümbür Gümbür Geliyor!

“Disney+” Duyuruldu! Disney Gümbür Gümbür Geliyor!

Netflix‘in çok uzun zamandır dijital medya’da lider olduğu herkesin bildiği bir şey ve Netflix‘in şuan hiçbir gerçekçi rakibi yok ama bu durum değişmek üzere gibi gözüküyor. Disney, Marvel dizilerini Netflix‘in elinden aldığından beri herkes Disney‘in yeni hamlesini bekliyordu ve sonunda o hamlenin ne olduğunu öğrenmiş olduk: “Disney+”. “Disney+” çok net bir şekilde Netflix‘e rakip olacak. “Disney+” için duyurulan içeriklere de bakacak olursak, “Disney+” Netflix‘i geçebilir hatta sektörde lider bile olabilir elindeki içerikle. Gelin o içeriklere göz atalım.

Falcon&Winter Solider

Falcon ve Winter Solider dizisi kulağa çok mantıklı geliyor. İki karakter de Kaptan Amerikanın yardımcıları konumlarında ve karakterleri canlandıran oyuncular da gayet iyi oyuncular. Dizi nasıl olur? İyi olur mu? İnanın şuan hiçbir fikrim yok çünkü dizi hakkında hiçbir şey belli değil ama Falcon ve Winter Solider‘ın ortak dizisi kulağa eğlenceli geliyor.

WandaVision

Bu dizi ne anlatacak ve hangi zaman dilimde geçecek en ufak bir fikrim yok ama dizide başrol olarak Elizabeth Olsen ve Paul Bettany var bu da demek oluyor ki dizi için heyecan ve beklenti içinde olmamız için yeterli sebep var elimizde ama tıpkı Falcon ve Winter Solider dizisi gibi bu dizi hakkında da pek bir fikrimiz yok.

Loki

Loki‘nin dizisi hakkında en çok bilgi sahibi olduğumuz dizi. Dizide Loki‘nin küçüklüğü anlatılacak ve dizi Loki‘nin küçüklüğüne odaklanacak. Tom Hiddleston dizide anlatıcı rolünde olacak ve dizideki etkisi  çok da büyük olmayacak şu anlık bildiğimiz kadarıyla. Dizide Loki’nin yanında hangi diğer tanıdık karakterleri izleyeceğiz orası net olarak belli değil ama illaki MCU‘dan tanıdık birkaç karakter görürüz dizide.

Toy Story Animasyon Dizisi

“Toy Story 4” bu sene vizyona girecek ve “Toy Story 4”ün ardından Disney+’da yeni bir Toy Story animasyon dizisi yayınlanacak. Dizi hakkında yayınlanmış resmi bir bilgi yok ama dizinin konusu “Toy Story 4”ün ardından biraz netleşir diye düşünüyorum.

The Mandalorian

“The Mandalorian” hakkında sitede uzun bir yazı yazdım onu siteden bulabilirsiniz ama kısa bir özet geçecek olursak “The Mandalorian” Star Wars evreninde bir kaçakçının hikayesine odaklanacak olan bir Star Wars dizi olacak.

Bütün bu içeriklere ekstra olarak Disney+‘a Marvel, Star Wars, Toy Story gibi Disney‘e ait film serilerinin filmleri ve Disney‘e ait bütün diziler gelecek. Şimdilik Disney+‘a gelecek içerikler bunlar. Disney+ 12 Kasım’da Amerika’da çıkışını gerçekleştirecek ve aylık 6.99 Dolar olacak fiyatı. Disney+ fiyatı ve içeriği ile şu anlık gayet makul ve ilgi çekici gözüküyor. Disney+‘ın ülkemize ne zaman resmi olarak geleceği belli değil.

 

Post a Comment