HARCANAN BİR POTANSİYEL: DISHONORED DEATH OF THE OUTSIDER İNCELEMESİ

HARCANAN BİR POTANSİYEL: DISHONORED DEATH OF THE OUTSIDER İNCELEMESİ

Dishonored Death Of The Outsider, ikinci oyunun bir DLC’si olamayacak kadar sağlamken maalesef bir DLC olarak karşımıza çıkıyor. Bir önceki yorumumda da bahsettiğim gibi Dishonored 2 konu ve oynanış bakımından ilk oyunun üzerine çok bir şey koyamamış olsa da bence Death Of The Outsider hem oynanışı hem de konusuyla çok daha ilgi çekici ve heyecan vericiydi.

Öncelikle çok daha sıra dışı bir karakteri oynuyoruz ve yeni süper yeteneklerimiz gerçekten çok daha orijinal. Oynadığımız karakter ikinci oyundaki botumuzun kaptanı olan kadın. Ana oyunda onun gerçek kimliğini öğrendikten sonra bu DLC’de de onun macerasına tanık oluyoruz.

 

Bu maceranın konusu da ana oyundan çok daha güzel. İlk oyundan beri bize güçlerimizi veren ve Dunwall şehrindeki paranormal olayların kaynağı olan The Outsider’ı öldürmeye çalışıyoruz. Sadece bu basit sinopsis bile kafada bir sürü soru işareti oluşturmaya yetiyor da artıyor bile. Bize güçlerimizi veren doğaüstü bu varlık, öldürülebilir mi ki? Öldürülebilirse nasıl? Bunu başarmak ne kadar zor olacak? Peki eğer ölürse, bizim güçlerimize ve Dunwall şehrine ne olacak? Bir devam oyunu gelirse bu evren nasıl devam edecek? Şuna baksanıza! On kat daha ilgi çekici ve sürükleyici bir hikaye yazılabilirmiş.

Asıl Dishonored 2 keşke bu olsaymış dedim oynarken, veya bu bir Dishonored 3 olsaymış keşke. Ama maalesef yapımcılar bu şahane materyali zayıf bir ikinci oyunun gölgesinde kalacak bir DLC olarak çıkarmayı uygun görmüşler. (Aferin size yapımcılar. Vallahi tebrikler.)

Post a Comment