Dedektif Gibi Bir İmam / İtirazım Var #filmtavsiye

Dedektif Gibi Bir İmam / İtirazım Var #filmtavsiye

Selman Bulut,eskiden boksörlük yapmış antropolojiyle ilgilenen satranç hastası birçok alanla ilgisi olan sıradışı bir cami imamdır. Sıradan bir günde camide namaz kıldırırken bir silah sesi duyulur ve cematinden biri caminin içerisinde cinayete kurban gider. Polis olayı araştırmaya başlar.Selman’da kendi çapında davayı araştırmaya başlar ve şüphelendiği kişilerin peşine düşer.Her yeni öğrendiği bilgide işler daha da karışmaya olay daha da gizemli bir hal almaya başlayacaktır.
Aslında cesaret isteyen bir konudan harika bir komediyele karışık polisiye yapmayı başarmış olan sevgili Onur Ünlü’yü tebrik etmek lazım . Bu filmin senaryosunu gerçekten özenle yazılmış katıldığı birçok festivalden de ödüllerle dönmüş.Oyunculukları başta Serkan Keskin olmak üzere çok başarılı.Müzikleri ve sinemada olması gereken profesyonel anlamında da gayet başarılı bir film olmuş.
Film çok yönlü kendini geliştirmiş zeki bir imamın bir nevi Sherlock Holmes misali camisinde işlenen cinayeti araştırmasını anlatıyor.Bu film tam anlamıyla absürt ama aynı zamanda sonunda da her türlü sorunuzdan cevabınızı fazlasıyla alarak size veren, eleştirel anlamda da gayet başarılı.Bu film için günümüz sineması bazında izlediklerim en iyi Türk filmlerinden biri diyebilirim.Polisiye ve komedi seven ve farklı bir film arayan herkese bu filmi tavsiye ediyorum.

Post a Comment