Captain Marvel’ın verilen söz üzerine bugün ikinci fragmanı yayınlandı!

Captain Marvel’ın verilen söz üzerine bugün ikinci fragmanı yayınlandı!

 

Fanlar merakla Avengers 4’ten haber beklerken, Marvel söz verdiği gibi bugün Captain Marvel fragmanını yayınladı.

 

Captain Marvel Kimdir?

 

Hikayesinin ilk zamanlarında hava kuvvetleri pilotu ve asıl adı Carol Susan Danvers olan kahramanımız, güçlerine bir kaza sonucu DNA’sının genetik yapısı Kree ırkından bir savaşçı ile birleşmesiyle kavuştu. Güçleri arasında kozmik enerji, uçabilme ve fiziksel kuvvet yer almakta. Ne yazık ki kendisi güçlerini sonuna kadar kullandığında hafıza kaybı geçirebiliyor, ki bu da filmde işlenecek bir konu.

 

 

Film Hakkında

 

Film 1990’larda geçiyor. İnfinity War’da en son Cap Marvel’e yardım çağrısı gönderirken gördüğümüz Nick Fury’nin hala genç ve iki göze sahip olduğu zamana tekabül edecek yani. Ayrıca kendisini de filmde büyük bir rolde göreceğiz.

 

Bir bakıma hikayenin asıl kaynağı “Kree–Skrull War” çizgi romanı diyebiliriz.

 

Ayrıca Jude Law’ın canlandıracağı, hatta bir süre Carol’un romantik bir ilişki yaşadığı uzaylı Kree halkından Mar-Vell’i de göreceğiz. Aynı zamanda kendisi de bir Captain Marvel’dir ve Carol’un güçlerini kazandıran savaşçı odur.

 

Fragman Hakkında

 

Daha ilk saniyelerde derin bir nefes alabiliyoruz çünkü Captain’in ilk fragmanda yumruğu çaktığı yaşlı teyzeciğin aslında sandığı gibi bir Skrull olduğunu görüyoruz. Bu arada Skrull’lar kılık değiştirme güçlerine sahip bir ırktırlar ve bu onların dünyada saklanmasını kolaylaştırır.

 

Fury’e karşı küçük bir milliyetçilik yaptıktan sonra bizi önceki hayatı ile ilgili anı kesitlerine yönlendiriyorlar. Ve yarı Kree yanının bir kaza sonucu değil de kasti bir enjekte deneyleri sonucunda olduğunu anlayabiliriz. Ayrıca Kree gezegenine çakıldığında da hafızasını kaybettiği dönemde olduğu fark ediyoruz, sonrasında ise dünyadaki hayatı ile ilgili ufak anılar hatırlamaya başlıyor.

 

Parıldayan yumrukları ve içsel kişilik karmaşaları ile Captain Marvel fragmanı oldukça doyurucuydu. Filmi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Post a Comment