Bonnie ve Clyde’ın peşinde – The Highwaymen #filmtavisyesi

Bonnie ve Clyde’ın peşinde – The Highwaymen #filmtavisyesi

FBI ve en son adli tıp teknolojisinin tüm gücü bile ülkenin en kötü şöhretli suçlularını yakalamak için yeterli olmamaktadır. Teknolojinin altından kalkamadığı bu iş için, emekliye ayrılmış iki eski Teksas korucusundan yardım istenir. 1934’te Frank Hamer ve eski ortağı Maney Gault, Bonnie ve Clyde’ı yakalamak için emeklilikten geri dönerler. Bonnie ve Clyde döneminden önce görevden ayrılmış olan ikili, suç çılgınlığına son vermek için özel soruşturmacı olarak görevlendirilmiştir. Çiftin 13 cinayetin yanı sıra birkaç soygun ve hırsızlık yaptığı bilinmektedir. İçgüdülerine ve eski usul yöntemlerine güvenmek zorunda olan ikili işe koyulur. Amerikan suç tarihinin en ünlü suçluları ile girişilen kedi fare oyunu böylece başlamış olur. Hamer ve Gault, gangster çifti yakalamak için bütün detayları incelikle hesaplamak zorundadır……
Tarihin bilinen en ünlü çiftlerinden biri olan Bonnie ve Clyde’ı yakalamaya kararlı iki eski kovboyun hikayesini izlediğimiz film aslında bize klasik hırsızın peşindeki iki polis hikayesi olsa da güzel ve keyifli bir seyir keyfi sunuyor bize.Kevin Costner ve Woody Harrelson da karakterlerini iyi benimsemişler.Costner sagduyu sahibi bu iki kişilik grubun beyni görevi gören sinirli ama tecrübeli Hamer’ı çok iyi oynarken Harrelson ise yaşlı ama iş bitmemiş macera arayan Gault’da kendini bulmuş gibi rahat oynuyor bu arada Kevin Costner’ın kendinden genç olmasına rağmen Woody Harrelson çok daha zinde görünmesi de gözümden kaçmayan bir detay oldu.
Ben şahsen Bonnie ve Clyde’ın hikayesi hakkında çok bilgi sahibi değilim 1967 yapımı filmi izlemedim ama 2013 yapımı mini dizisini pek beğenmemiştim ama bu filmden sonra 67 yapımı filmi izlemeye karar verdim.Genel olarak orjinal mi bilmiyorum ama güzel çekilmiş hem oyunculukları hemde teknik açıdan bu güzel filmi özellikle eski tarz filmleri seven herkese öneriyorum…..

Post a Comment