Bodyguard #dizitavsiyesi

Bodyguard #dizitavsiyesi

Bodyguard, bir politikacıyı korumakla görevli olan savaş gazisinin hikayesini konu ediyor. David Budd, Londra Metropolitan Polisi’nde Özel Koruma Memuru olarak çalışan bir adamdır. Dengesiz ama cesur bir polis memuru olan David, kendisini bir anda içinde bulduğu bir terör saldırısının engellenmesine yardımcı olur. Saldırısı sırasında gösterdiği üstün başarı, David’in terfi etmesini sağlar. Onun yeni görevi Hırslı İçişleri Bakanı Julia Montague’yu korumaktır. Fakat bu görev David’in düşündüğün zor olacaktır. İçişleri Bakanı Julia Montague, David’in inandığı ve savunduğu değerlerin tam aksi görüşündedir. Bu durum David’in işini epey zorlaştırır ve zaman geçtikçe kendisini görevi ve inançları arasında kalmış bir halde bulur.
Pekala diziye gelecek olursak ben ilk kez politika ile bu kadar iç içe bir ingiliz dizisi izliyorum ve ben dizinin anlatım tarzını çok beğendimDizi  sürükleyici ve sizi sıkmayan aksine son bölümlerine doğru daha da meraklandıran bir yapım.Aslında dizi yayınladığı 6 bölüm içinde ikiye ayrılıyor ilk bölümleri izlediğinizde sanki fazla hızlı mı gidiyor bazı şeyler çok çabuk mu oldu diyorsunuz ama özellikle üçüncü bölümden sonra dizi resmen farklı bir boyut kazanıyor ve işler hiç beklemediğimiz bir hal alıp neden nereye geldik diyorsunuz.
Dizide oyuncular da harika özellikle zaten bu rolü ile altın küre kazanan Richard Madden,David Budd karakterini resmen oynamıyor yaşıyor,ilk bölümden son bölüme kadar karakteri çok iyi bir şekilde seyirciye yansıtıyor.Bakan Julia Montague’yu oynayan Keeley Hawes’in de performansı gayet başarılıydı.Dizi final gibi bitmiş olsa da ikinci sezonun gelmesini isteyen birçok hayranı var umarım ikinci sezonu da çıkar……

Post a Comment