Bir Kendini Bulma Yolculuğu – “Chef (2014)” Film İncelemesi

Bir Kendini Bulma Yolculuğu – “Chef (2014)” Film İncelemesi

İnceleme spoilersız olacak yani içiniz rahat bir şekilde incelemeyi okuyabilirsiniz sevgili okurlar. Carl Casper şık bir restoranda çalışan bir baş aşçıdır. Restoranın sahibi ile menü konusunda sorunlar yaşar. Üstelik önemli bir gurme yemekleri için kötü eleştiriler yapınca Carl işi bırakır ve ikinci el bir bir yemek karavanı alıp oğlu Percy ve arkadaşı olan Martin’in yardımıyla Carl Amerika yollarında yemeğe ve yeni lezzetlere ve de en önemlisi hayata dair tutkusunu yeniden keşfedecektir…..
İlk iki Iron Man filminin yönetmeni Jon Favreau’nun hem yönettiği hemde baş rolde oynadığı Chef filminde mükemmeliyetçi bir aşçının bir gurme yüzünden hayatının altüst olması ve daha sonra karavanda yemek yaparak kendini bulma ve aile olma hikayesini izliyoruz. Filmin ilk yarısı biraz durağan ve sıkıcı ilerlese de ikinci yarısı çok akıcı bir şekilde ilerliyor filmin asıl geçtiği yer olan karavanda geçen sahneleri de çok güzel.

Jon Favreau karakter analizini güzel yapmış filmde ve kendine cuk oturan bir karakter profili çizmiş. Filmde filmin ayrıca günümüz dünyasındaki sosyal medya çılgınlığını da fazla göze batmadan da olsa komik bir dille hem eleştirmesi hemde kullanması güzel bir detay olmuş. Filmin oyuncu kadrosunda gayet zengin Favreau’ya John Leguizamo ve Sofía Vergara eşlik ederken daha az rolleri de olsa filmde Dustin Hoffman, Robert Downey Jr, Scarlett Johansson, Amy Sedaris gibi isimlerde mevcut bu güzel bir aile filmi izlemek istiyorsanız bu filmi mutlaka izleyin….

Post a Comment