“Avengers: Endgame” Öncesi Filme Olan Heyecanınızı Arttırmak İçin: En İyi 5 MCU Filmi

“Avengers: Endgame” Öncesi Filme Olan Heyecanınızı Arttırmak İçin: En İyi 5 MCU Filmi

Hazır “Avengers: Endgame” yaklaşıyor gelin birlikte en iyi 5 MCU filmi hakkında konuşalım ve Endgame öncesi eski Marvel filmlerini hatırlamış olalım. Bu listedeki sıralama tamamen bana aittir, sizde isterseniz yorumlarda bizimle kendi en sevdiğiniz 5 MCU filmi paylaşabilir ve liste hakkında yorum yapabilirsiniz.

5-Captain America: Civil War

“Captain America: Civil War” için mini Infinity War demek doğru olur benim fikrimce. Russo Kardeşlerin ikinci Marvel filmi olan Civil War içerisinde bulunan tüm karakterlere yeteri kadar ekran süresi vermeyi başarıyor ve hepsinin hikayesini başarılı bir şekilde anlatıyor bize. Film içerisindeki Hava alanı dövüş sahnesi MCU filmleri arasındaki en iyi dövüş sahnelerinden biridir hala. Filmin tek problemi ise filmde olan bütün olaylar sonucu her şeyi sanki bir masal gibi mutlu sona bağlamaya çalışması.

4-The Avengers

2012 yılında çıkan “The Avengers” ilk defa Marvel karakterlerini tek bir filmde bir arada gördüğümüz filmdi ve çıktığı sene resmen büyülüydü ve bize sinemada görmediğimiz bir şeyi gösterdi film. Avengers, MCU için çok önemli bir film çünkü film solo filmlerini izlediğimiz karakterlerin bir araya geldiklerinde harika bir iş çıkaracaklarını ispatlamış oldu. Film ilk başta yenilen kahramanlarımızın filmin son perdesindeki İntikam arzularını harika bir şekilde verdi ve filmi izleyenler salondan gaza gelmiş ve coşkulu bir şekilde çıktı.

3-Iron Man

İlk Iron Man filmi oyun değiştirici ve sinema sektörüne rol veren çok özel bir film. Film şuan izlediğimiz ve her sene 4-5 tanesi vizyona giren tüm süper kahraman filmlerinin öncüsü oldu, onlara yol gösterdi. Robert Downey Jr. bu film ile hayatımıza Tony Stark rolüyle girdi ve iyi kide girdi kendisini izlediğimiz tüm Marvel filmlerinde Tony Stark‘ı sevmemize ve ona hayran olmamıza neden oldu. İlk Iron Man filmi Tony Stark‘ın film içerisindeki karakter dönüşümü ve dönemine göre çok iyi olan görsel efektleriyle hala aklımızda en iyi Marvel filmlerinden biri olarak kalıyor.

2-Avengers: Infinity War

Infinity War içerisinde bulunan onlarca karakterin hepsine gayet yeterli ekran süresi verip üstüne filmin kötü adamı olan Thanos‘u harika bir şekilde işliyor tüm film boyunca. Infinity War tartışmasız en iyi MCU kötü adamına sahip, o da hepinizin bildiği üzere Thanos. Thanos, Infinity War filminin yıldızı ve tüm film boyunca bazı yerlerde kendinizi ona hak verirken buluyorsunuz ve Thanos‘un kendisi de “Avengers: Endgame”i bu kadar heyecan ile beklememizin nedeni. Tüm film boyunca tempo hiç düşmüyor ve sürekli diken üstünde izliyorsunuz “Avengers: Infinity War”u.

1-Captain America: Winter Solider

“Captain America: Winter Solider”ın tartışmasız hala en iyi Marvel filmi olduğunu düşünüyorum çünkü film hem verdiği mesaj ile hemde film içerisindeki olay örgüsü ile kendine hayran bırakan inanılmaz bir filmdi. Film Kaptan Amerika üzerinden kahramanlık nedir? kahraman olmanın bedeli nedir? kahraman olmak için neleri feda etmek gerekir? sorularını harika bir şekilde cevaplayıp aynı şekilde inanılmaz bir politik mesaja sahip. Film bütün Marvel filmlerinden farklı olarak adeta komple bir casus filmi havasına sahip ve sizi kendine hayran bırakan dersler veriyor film.“Captain America: Winter Solider” filmi aynı zamanda Black Widow ve Nick Fury karakterlerini güçlendirip aynı zamanda da hayatımıza Falcon karakterini sokuyor.

Post a Comment