Alica Vikander’li “Tomb Raider”ın Devam Filmi İçin Çalışmalar Başladı

Alica Vikander’li “Tomb Raider”ın Devam Filmi İçin Çalışmalar Başladı

2018 yılında çıkışını gerçekleştiren yeni nesil “Tomb Raider” filmi ortalama eleştiriler almıştı ve gişeden 274 milyon gibi kötü olmayan bir gelir elde etmişti. Görünen o ki Warner Bros hala “Tomb Raider” serisi için bir ışık görüyor ki ikinci film için çalışmalara başlamış. Warner Bros, “Tomb Raider 2” için senarist Amy Jump‘ı senaryoyu yazması için işe getirdi ve böylece “Tomb Raider 2”nin geleceği resmi olarak belli olmuş oldu. Amy Jump‘ın senaryosunu yazdığı işlere bakarsak: “Kill List”, “Skyscraper”, “High-Rise” ve “Free Fire” gibi işler var.

Amy Jump‘ın senaryoyu yazmasından şu sonuca kesin olarak varabiliriz ki “Tomb Raider 2” ilk filmin yaptığı iyi şeylerin daha çok üstüne gidip, daha çok aksiyon ekleyip seriyi hikayeden çok aksiyonun ön planda olduğu bir hale getirmek istiyor gibi gözüküyor Warner Bros. Ben ilk filmi ortalama üstü bulmuş ve hatalar düzeltilir ve daha çok üstüne çalışılırsa devamının çok iyi olabileceğini düşünmüştüm. Alica Vikander’e ise söyleyebilecek hiçbir söz yok çünkü kendisi harika bir iş çıkarmıştı ve ilk filmi sırtlayan isimdi kendisi. Alica Vikander’ın de kesin olarak Lara Croft rolüne döneceği kesin olarak biliniyor.

Senarist Amy Jump ve Alica Vikander dışında “Tomb Raider 2” için kesinleşmiş bir şey yok maalesef ki ama ikinci filmi için ilk filmin yönetmeni olan Roar Uthaug‘un geri döneceğini düşünüyorum ben. “Tomb Raider 2”nin henüz kesin bir vizyon tarihi yok ama 2020 yılının 2.yarısında çıkması bekleniyor filmin. Yeni film çıkana kadar ben 2018 yapımı “Tomb Raider”ı izlemelerini öneririm aksiyon filmi severlere.

 

 

Post a Comment