“A Quiet Place 2” Hakkında Yeni Gelişmeler

“A Quiet Place 2” Hakkında Yeni Gelişmeler

En İyi Ses Kurgu Oscar’ını eve götüren A Quiet Place’in, ikincisi için çekimlere bu yaz başlanacak

     (Emily Blunt, A Quiet Place/Sessiz Bir Yer’de)

 

Hem yönetmen hem senarist koltuğunda oturan John Krasinski, filmin başrolünü eşi Emily Blunt ile paylaşmıştı ve çok kişiye göre “A Quiet Place/Sessiz Bir Yer” senenin en iyi filmi sayılırdı.  Filmin bu başarısından dolayı Krasinski bir devam filmi çekmeye karar vermişti ve çok ara vermeden ikinci film için senaryo yazmaya başladığını belirtmişti.

 

(Emily Blunt ve John Kirsinski çifti)

Henüz adı belli olmayan bu devam filmi hakkında yönetmen Kirsinski bir röportajında konusun hakkında ipuçları verdi. “Sevilen karakterlerin etrafındaki dünyaya sahibiz ve izleyicilerin duygusal bağ kurma imkanı bulunan bu dünyada yaşayan herhangi birilerinin hikayesi etrafında dönebiliriz. Geriye dönme isteğimin nedeni, filmin sonunda anlayacağınız üzere kurduğumuz zengin dünyayı keşfetmenin eğlenceli olacak olması. Artık görebileceğimiz birçok farklı nokta var. Bu dünyadaki diğer insanların neler deneyimlediklerini farklı bir açıdan görme konusu benim merakımı uyandırıyor.”  Ayrıca ilk filmde bazı aydınlanmamış noktalara ikinci filmde ışık tutulacağını da belirtti.

 

   (John Kirsinski ve Noah Jupe)

Çekimlere New York’ta başlanacak ve 15 Mayıs 2020’de vizyona girecek. İkinci filmin yönetmen koltuğuna oturmayacağını açıklayan Kirsinski, yönetmen yapacak ismin de henüz belirlenmediğini söyledi.

Post a Comment