2019 MET GALA CAMP NOTE ON FASHİON

2019 MET GALA CAMP NOTE ON FASHİON

Yılın en büyük moda etkinliklerinden biri olarak kabul edilen, kırmızı halısı adeta yıldızlar geçidi olan, Anna Wintour’un liderliğinde ayrıca iyi bir amaca hizmet eden “Met Gala” 2019 yılında da kendinden günlerce söz ettirdi. Gelin hep birlikte bu sene neler yaşandığına bir göz atalım…

Öncelikle her sene düzenlenen bu etkinliğin asıl amacı Costume Institue için bağış toplamak. Metropolitan Museum of Art’da düzenleniyor ve Anna Wintour misafirleri için bir konsept belirliyor. Davetliler bu konsepte uygun giyinmek zorunda sayılıyorlar. ( Uymayanlar tabi ki oluyor ama bu pek hoş karşılanmıyor) 

Bu senenin konsepti; “Camp: Notes on Fashion” olduğundan kırmızı halıya adeta bir festival havası hakimdi. Peki bu Camp nedir?

Camp; Modaya uyarlandığında kostümde sınırsızlık ve yaratıcılık anlamına geliyor da diyebiliriz. Tam anlamıyla bir ABARTI. Davetlilerden olabildikleri en abartılı ve yaratıcı hallerinde katılmaları beklendi. Beklenti yüksek oranda karşılandı…

 

 

Gecenin sunucularından biri olan Lady Gaga güzel bir açılış yaptı kırmızı halı için. Üst üste 4 farklı elbiseyi teker teker sergileyen Gaga’nın kırmızı halıda yürümesi bile sahne şovundan farksızdı. Elbiselerinin dördü de tasarımcı Brandon Maxwell imzalıydı ve pembeyi bu yaz hayatımızda daha çok göreceğimizden emin olduk.

 

 

Oscar törenine etekli smokini ile katılan Billy Poter ise bu sefer Met Gala’ya tahtla giriş yaptı. Gözleri üstüne çevirmeyi çok iyi başarıyor, Camp konseptinin hakkını vererek kostümünde sınır tanımamış…

 

 

Kylie-Kendal Jenner kardeşler ise assolist havasından sıyrılamayan bir Camp tercihi ile karşımıza çıktı. Versace imzalı elbise ve aksesuarları büyük beğeni toplasa da çoğu kişi tarafından Camp beklentisini karşılamadı. Ayrıca kürklerinin orijinal olmasına da puanımız eksi yönde. Hayvan severler de bu gerçek tavus kuşu tüylerinden oluşan kürklere oldukça tepkiliydi…

 

 

10 kilo elbisesi ve yürüyen iddiasıyla Celine Dion da bu sene iddialı isimler arasına adını altın harflerle (gümüş simlerle desek de olur) yazdırdı.

 

 

Sunuculardan bir diğeri olan Harry Styles’ta siyahlara bürünmesine rağmen oldukça feminen görüntüsü ile gözleri üzerinde çevirdi. Kıyafeti gecenin sponsorlarından biri olan Gucci imzalıydı.

 

 Çiçeği burnunda yeni evli çiftimiz Priyanka Chopra ve Nick Jonas adeta Alice Harikalar Diyarı’ndan fırlamış gibiydi. Çift olarak en iyiler arasında yer almayı başarmaları bir yana oldukça uyumlu görünüyorlardı.

 

 

Kalplerin Joker’i Jared Letto ise kendisi ve elinde kellesi ile geceye katıldı. Bu işi ciddiye alıyorum açıklamasına katılmakla birlikte en Camp erkek adayımız sensin biz seni tutuyoruz.

 

 

Günümüze başka bir çağdan gelmiş izlenimi veren Gigi Hadid’in kostümü Micheal Kors imzalıydı ve Camp konusundaki iddiasıyla beğenileri üstüne topladı.

 

 

Hem kendi gözlerini hemde çevresindekileri üstüne toplamaktan hiç çekinmeyen Ezra Miller’ın, Burberry imzalı bu görüntüsü için de tebrik ediyoruz.

 

 

Kırmızı halıya Avize olarak katılmayı tercih eden Katy Perry ise After Parti’de Hamburger olmayı seçti. Kendisini ve Camp’e olan bu tutkusunu canı yürekten alkışlıyoruz.

Bu senenin göze çarpan görüntüleriyle Met Gala’sı bu şekildeydi. Acaba bizi seneye kırmızı halıda neler bekliyor? 

Post a Comment